Wielki Piątek

02
kwi

Wielki Piątek to kolejny dzień Triduum Paschalnego – Dzień Męki Pańskiej.
O godz. 15:00 łącząc się z Kościołem Powszechnym na rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której odprawiono Drogę Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się o godz. 18:30 wejściem bez słów w procesji Celebransa i asysty, po czym Celebrans, Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz, padł krzyżem przed ołtarzem i w pozie prostracji modlił się w ciszy.

Następnie rozpoczęła się Liturgia Słowa, w której Słowo Boże czytali lektorzy: Daniel Hoffmann i Kamil Białasik, a psalm zaśpiewała siostra Laura Kaczmarek (ZSJM).
Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa wg św. Jana uroczyście wyśpiewali
ks. Dawid, organista Rafał Rzeszuto i Ryszard Stachowiak.
Po Ewangelii ks. Dawid wygłosił homilię oraz w imieniu kościoła zanosił śpiewem 11 wezwań modlitwy powszechnej.

Druga część Uroczystości rozpoczęła się wniesieniem krzyża w trzech odsłonach, a kapłani i asysta składali hołd Chrystusowi na krzyżu zwycięstwa. W tym roku pandemicznym wierni oddali hołd z miejsc, które zajmowali podczas uroczystości.

W trzeciej części Liturgii zebrani wierni przyjmowali Ciało Pańskie.
Liturgia Wielkopiątkowa zakończyła się przeniesieniem przy okadzeniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Na zakończenie Uroczystości odśpiewano II i III część Gorzkich Żali i adorowano Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim do godz. 21:00.

FOTOGALERIA Z WIELKIEGO PIĄTKU

FOTO: Marek Jasiński


************************************

02.04.2021 r. Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Wierni podobnie jak wczoraj, za pośrednictwewm TVP3 Gorzów Wlkp., mogli uczestniczyć w diecezjalnym drugim Dniu Triduum Paschalnego. Uroczystości odbywały się w gorzowskiej katedrze, a przewodniczył im ks. biskup senior Stefan Regmunt, który wygłosił do wiernych homilię.

FOTOGALERIA Z TRANSMISJI W TVP3 GORZÓW WLKP. W KATEDRZE GORZOWSKIEJ