Imieniny Wikariusza ks. Dawida Klepusewicza

29
gru

29.12.2020r. O godz. 17:00 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Solenizanta, Wikariusza ks. Dawida Klepusewicza. Mszy św. przewodniczył solenizant w koncelebrze z Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem.

Na początku Mszy św. delgacja parafialna Grażyna Matysiak i Czesława Kowalska w imieniu Parafian złożyła życzenia ks. Dawidowi obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na całej drodze kapłańskiej.

Homilię w czasie Mszy św. wygłosił Ks. Proboszcz Jerzy, który szczególnie podkreślił, że rozpoczęcie posługi kapłańskiej w parafiach przez neoprezbiterów w obecnych czasach jest niezwykle trudne. Dziś w narastających atakach na kościół i kapłanów w naszej Ojczyźnie służba ta Panu Bogu i ludziom wymaga wielkiego poświęcenia, a czasem i heroizmu.

Oprawę liturgiczną Mszy św. uświetnili Parafianie poprzez czytanie lekcji – Teresa Szulczewska i modlitwy powszechnej – Jerzy Ganecki.

Na zakończenie Mszy św. zgromadzonym parafianom ks. Dawid udzielił kapłańskiego błogosławieństwa.

Foto: Jerzy Ganecki