Diecezjalne rekolekcje adwentowe

23
gru

Z uwagi na trudną sytuację w kraju i na świecie spowodowaną pandemią koronawirusa i istniejącymi obostrzeniami ks. Biskup Tadeusz Lityński podjął decyzję, że w tym roku w parafiach nie odbyły się rekolekcje adwentowe.

W związku z powyższym w dniach 20-23 grudnia br. odbyły się rekolekcje adwentowe dla diecezjan w Parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

„Wierzę w Kościół” – to temat rekolekcji, które były transmitowane na antenie TVP3 Gorzów Wlkp.

Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. prof. Andrzej Draguła.

W niedzielę 20.12. nauka rekolekcyjna była głoszona o godz. 10:30, a w dni powszednie o godz. 19:00.

Z wypowiedzi ks. rekolekcjonisty wynika, że jego zamiarem jest wyjaśnić, co kryje się pod sformułowaniami, które powtarzamy recytując wyznanie wiary: „wierzę … w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Wybór tematu został podyktowany tym, że, „żyjemy w trudnym dla Kościoła czasie, w czasie kryzysu jego wiarygodności, ale także w czasie wzmożonej krytyki”. Aby zgorszenie spowodowane grzechem członków Kościoła nie prowadziło do odrzucenia Chrystusa, ks. Andrzej Draguła pragnął więc przypomnieć w rekolekcyjnych nauczaniach, iż Kościół to nie zamknięta korporacja, a Mistyczne Ciało Chrystusa i wspólnota otwarta na wszystkich.

Rekolekcje adwentowe cz. 4 – ks. prof. Andrzej Draguła … oglądaj na stronie TVP3 Gorzów Wlkp.