Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II

07
paź

Z inicjatywy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, w związku z 25-leciem istnienia Akcji Katolickiej w naszej diecezji i 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, za aprobatą i duchowym wsparciem Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w dniach od 03 – 07.10.2020 r. w naszej parafii przeżywaliśmy peregrynację relikwii i obrazu Św. Jana Pawła II, które towarzyszą Akcji Katolickiej.

Galeria zdjęć:03-07.10.2020 r. Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II

zobacz
więcej
zdjęć

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do świątyni parafialnej, które przybyły do nas z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Świebodzinie, odbyło się 03.10. w sobotę o godz. 17:45. Relikwie wprowadził Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Jan Greczycho. Po okadzeniu relikwii, Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak odmówił modlitwę ku czci św. Jana Pawła II. Następnie o godz. 18:00 rozpoczęło się parafilane Nabożeństwo Różańcowe, które, z krótkimi rozważaniami słów Jana Pawa II między tajemnicami radosnymi, prowadzili członkowie Akcji Katolickiej.

O godz. 18:30 rozpoczęła się uroczysta Msza św., którą animowali członkowie AK czytając lekcje (Łukaszewska Alicja i Greczycho Jan) i modlitwę powszechną (Teresa Kufel i Jerzy Ganecki).

W niedzielę 04.10. o godz. 10:30 przed Sumą Parafialna Schola Młodzieżowa adorowała Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie rozważając między pieśniami krótkie teksty z nauk św. Jana Pawła II. Mszę św., po zakończonej adoracji, celebrował ks. Józef Białasik, misjonarz w Boliwii, pochodzący z naszej parafii. Członkowie AK animowali Liturgię Słowa podczas Sumy.

Po południu o godz. 17:30 odbyło się Nabożeństwo do św. Jana Pawła II, podczas którego odśpiewano Litanię do św. Jana Pawła II, po której Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak błogosławił licznie zgromadzonych Parafian relikwiami św. Jana Pawła II.

W kolejnych dniach pobytu relikwii w naszej parafii, członkowie Akcji Katolickiej prowadzili o godz. 18:00 parafialny Różaniec i animowali podczas Mszy św. liturgię Słowa.

W ostatnim dniu pobytu relikwii w naszej parafii 07.10. o godz. 07:00 Mszę św. celebrował Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz. Na Mszy św. zgromadzili się Parafianie, członkowie naszej Akcji Katolickiej i przybyli z Sulechowa przedstawiciele AK.
Podczas Eucharystii lekcję czytała Mariola Szukalaska, a modlitwę wiernych zanosiła Gabriela Raczyńska.

Na koniec Mszy św. ks. Proboszcz przed relikwiamii i obrazem św. Jana Pawła II odczytał Litanię do św. Jana Pawła II, a Jan Greczycho – „Akt Oddania Akcji Katolickiej w Polsce Św. Janowi Pawłowi II”. Następnie ks. Dawid udzielił indywidualnego błogosławieństwa relikwiami wiernym zgromadzonym w świątyni.

Po Mszy św. Prezes POAK Jan Greczycho przekazał relikwie delegacji AK z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie.

Galeria zdjęć:03-07.10.2020 r. Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II

zobacz
więcej
zdjęć

Foto: Jerzy Ganecki