Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna

03
paź

„Mimio tak trudnych czasów pandemii panującej na całym świecie i w Polsce do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 03.10.2020 r. , jak co roku,  udali się  na pielgrzymkę  członkowie naszego Parafialnego Żywego Różańca.  Z całej diecezji przybyło do Rokitna około 3 tysięcy pielgrzymów.

Z naszej parafii udało się 20 śmiałków. Po powitaniu przez ks. kustosza Piotra Bortnika na dróżki rokitniańskie wyruszyły sztandary, aby razem ze zgromadzonymi odmówić  różaniec, który prowadził ks. Zbigniew Kocoń i pielgrzymi ze Świebodzina.
Moderator Wspólnot Żywego Różańca archidiecezji katowickiej ks. Zbigniew Kocoń wygłosił katechezę, a tematem była  „Różańcowa Pani Nieba i Ziemi, do Ciebie się cały świat ucieka przez Różaniec Twej pomocy czeka”.

Sumie odpustowej pezewodniczył ks. bp Tadeusz Lityński w koncelebrze ks. bp Adama Dyczkowskiego i ks. bp Pawła Sochy oraz kapłanów, opiekunów Róż Żywego Różańca z
całej diecezji.

Ks. bp Paweł Socha wygłosił homilię, w której m.in. podkreślił, że Różaniec to skarb, który ciągle trzeba odkrywać.
Naładowani Słowem Bożym wróciliśmy do domów, aby nim żyć”
główna zelatorka Parafialnego Żywego Różańca – Grażyna Matysiak 

FOTOGALERIA:

Foto: Marek Jasiński