Modlitwa Papieża Franciszka o ustanie pandemii koronawirusa

27
mar

o nie czas sądu Bożego, ale czas wyboru…

27.03.2020 r. w piątek w strugach deszczu Papież Franciszek modlił się przy pustym placu św. Piotra o ustanie epidemii koronawirusa i błogosławieństwo dla wszystkich ludzi. Modlitwa na pustym placu i przed pustą bazyliką Świętego Piotra rozpoczęła się od odczytania fragmentu Ewangelii św. Marka o burzy na jeziorze, podczas której przelęknieni Apostołowie obudzili śpiącego Jezusa, prosząc, by ocalił ich przed nawałnicą.

Relacja z Modlitwy Papieża Franciszka-wideo, Vatican News – Italiano

Ojciec Święty zaznaczył, że obecny trudny czas pandemii nie jest – jak uważają niektórzy – czasem sądu Bożego. Wręcz przeciwnie – to czas naszego sądu. „Czas wyboru tego, co się liczy, a co przemija, oddzielenia tego, co konieczne od tego, co nim nie jest. Jest to czas przestawienia kursu życia ku Tobie, Panie, i ku innym” – mówił Papież Franciszek.
Zawierzył świat Bogu mówiąc: „Z tej kolumnady, która obejmuje Rzym i świat, niech zstąpi na was, jak pocieszający uścisk, błogosławieństwo Boże. Panie, pobłogosław świat, daj zdrowie ciałom i pocieszenie sercom„.
„Wzywasz nas, byśmy się nie lękali. Ale nasza wiara jest słaba i boimy się. Ale Ty, Panie, nie zostawiaj nas na łasce burzy” – prosił papież.

Franciszek modlił się przed obrazem Matki Bożej Śnieżnej – Salus Populi Romani – oraz przed pochodzącym z XIV wieku krucyfiksem przyniesionym z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso. To tam 15 marca Franciszek modlił się o ustanie epidemii. W 1522 r. krucyfiks był niesiony w procesji pokutnej we wszystkich dzielnicach Rzymu, by uchronić miasto przed panującą wtedy epidemią dżumy.

Po błaganiach o miłosierdzie i adoracji Najświętszego Sakramentu Papież Franciszek udzielił monstrancją błogosławieństwa Urbi et Orbi przy biciu dzwonów bazyliki Świętego Piotra.

Foto:  z  google.pl