Odpust parafialny 2022

11
paź

11. październik to święto odpustowe w naszej parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny.
Przez trzy dni w sobotę, niedzielę i poniedziałek wierni w ramach przygotowania duchowego do odpustu uczestniczyli w wieczornej, osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu przed nabożeństwem różańcowym. W szczególny sposób dziękowaliśmy Matce Bożej – patronce naszej parafii – za Jej Macierzyńską opiekę.

W dzień odpustu 11.10.2022 r. o godz. 17:30 wierni uczestniczyli w modlitwie Maryjnej prowadzonej przez Wspólnotę Królowej Pokoju, a następnie o godz. 18:00 pod przewodnictwem naszego Wikariusza ks. Sławomira Szocika modlili się na różańcu – zawierzając rodziny, kapłanów, parafię i Ojczyznę Bogu i Matce Bożej.

Przed Mszą św., po zakończonym różańcu, rozpoczęła się procesja wokół kościoła parafialnego z Najświętszym Sakramentem zakończona błogosławieństwem.

Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza św. odpustowa, której przewodniczył Dziekan naszego Dekanatu Babimost ks. Jacek Heyduk, Proboszcz Parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Brójcach. Ks Dziekan wygłosił kazanie skupiające się na istocie macierzyństwa NMP. W koncelebrze Mszy św. uczestniczył nasz parafianin Franciszkanin o. Tomasz Fleiszerowicz, Proboszcz Parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie.

Mszy św. asystowali nasz Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, ks. dr Andrzej Drutel Proboszcz z Kosieczyna, ks. kan. dr Andrzej Piela z Babimostu, ks. Bernard Półtorak emerytowany kapłan Diecezji Szczecińsko-kamieński pochodzący z Kosieczyna, były nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek, aktualnie posługujący w Boczowie.

Animację Mszy św. wzbogacił Chór Parafialny „Milenium” pod kierunkiem Mariana Dobaka i organista Rafał Rzeszuto.

Lekcję czytali Alicja Łukaszewska z i lektor Jakub Białasik.

Modlitwę wiernych zanosili: Elżbieta Kwiatek, Jan Greczycho i Teresa Płachta.

Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak na zakończenie Eucharystii podziękował za uczestnictwo i wspólne dziękczynienie Panu Bogu i Matce Bożej za jej macierzyńską opiekę, a ks. Dziekan udzielił zgromadzonym parafianom kapłańskiego błogosławieństwa.

FOTO GALERIA Z UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ:

Foto: Jan Mikuła


Wideo wspomnieniowe – Odpust Parafialny 2013 r.

autor widea: Marcin Michalak