Uroczystość Odpustowa w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

29
cze

29.06.2022r. w patronalne święto Apostołów w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 18:00 odbyło się nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które prowadził Wikariusz ks. Sławomir Szocik.

Następnie gość ks. Mateusz Pobihuszka, Wikariusz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego poprowadził Litanię do św. Apostołów Piotra i Pawła i procesję wokół kościoła, które poprzedziły uroczystą Mszę św. odpustową.

Eucharystię celebrował gość ks. Mateusz Pobihuszka w asyście Proboszcza ks. Jerzego Kordiaka. Ks. Mateusz wygłosił homilię, nawiązując m.in. do św. Apostołów i ich misji. Warto przypomnieć, że Ks. Mateusz w 2012 roku odbywał, jako Diakon, w naszej parafii praktykę duszpasterską.

Lekcje czytali młodzi lektorzy Jakub Białasik i Wiktor Bajcer, a śpiewem uświetniała organistka Anna Wołek.

Ważnym wydarzeniem podczas uroczystości odpustowej było ofiarowanie naszej parafii relikwii św. Apostołów Piotra i Pawła, które z Rzymu przywiózł nasz parafianin paulin Ojciec Rafał Szczepaniak OSPP posługujący obecnie w Rzymie. Relikwie są ustawione w prezbiterium kościoła filialnego pw. Apostołów Piotra i Pawła.

Na zakończenie Mszy św. ks. Mateusz wszystkim zgromadzonym wiernym udzielił błogosławieństwa relikwiami św. Apostołów.

FOTO GALERIA Z PRZEBIEGU UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ

Foto: Jan Greczycho