Uroczystość Wszystkich Świętych

01
lis

O godz. 13:00 parafianie zgromadzili się na cmentarzu parafialnym, ażeby uczestniczyć w Uroczystości Wszystkich Świętych. O tej godzinie rozpoczęła się procesja po cmentarzu, której przewodniczył i modlił się za zmarłych Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Tradycyjnie przy krzyżu cmentarnym ks. Proboszcz modlił się i wyczytał wszystkich śp. zmarłych parafian, których 74 odeszło do Domu Ojca od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych do dnia dzisiejszego.

Po zakończonym nabożeństwie modlitewnym rozpoczęła się przed kaplicą cmentarną uroczysta Msza św. Mszy św., której przewodniczył nasz Wikariusz ks. Sławomir Szocik, który wygłosił do zgromadzonych homilię.

We Mszy św. w koncelebrze uczestniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, nasz parafianin ks. prof. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz i w asyście brat Paulin z naszej parafii Piotr Cieślak.

Podczas Mszy św. Lekcję czytali lektorzy Daniel Kański i Kamil Białasik.

Uroczystość na cmentarzu śpiewem uświetnił organista Rafał Rzeszuto.

Tradycyjnie przy wejściu na cmentarz wierni mogli złożyć ofiary na opłacenie ubezpieczeń kościołów, budynków kościelnych i cmentarza na przyszły rok.

FOTO GALERIA Z PRZEBIEGU UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH :

FOTO: JOANNA WRÓBLEWSKA


FOTO GALERIA Z CMENTARZA PO UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH:

FOTO: JAN MIKUŁA