Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Józefa Białasika

11
wrz

11.09.2021 r. o godz. 13:00 w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła została odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. zmarłego 26.10.2020 r. naszego parafianina i misjonarza w Boliwii ks. Józefa Białasika.


Mszy św. przewodniczył brat ks. Józefa, nasz parafianin i także misjonarz, Ordynariusz Diecezji Oruro w Boliwii Ojciec Biskup Krzysztof Białasik SVD, który przyjechał do rodzinnej parafii w Zbąszynku na długo oczekiwany urlop.

Kiedy w październiku 2020r., podczas urlopu w Zbąszynku, ks. Józef zmarł na COVID-19, Bp Krzysztof nie mógł przybyć do Polski na pogrzeb brata z uwagi na ostre obostrzenia na świecie i trwającą nieustannie pandemię koronawirusa. Z utęsknieniem czekał, by móc pomodlić się przy grobie brata i odprawić w kościele w Zbąszynku Eucharystię w intencji duszy śp. ks. Józefa, nastąpiło to jednak po upływie prawie roku.

W Mszy św. w koncelebrze uczestniczyli przyjaciele śp. ks. Józefa ks. Prałat kan. Włodzimierz Lange, emerytowany Proboszcz Parafii Konkatedralnej pw. Św. Jadwigii Śląskiej w Zielonej Górze, ks. kan. Ryszard Przewłocki – Proboszcz Parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Gorzowie Wlkp., ks. kan. Józef Tomiak – Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Sulechowie i ks. kan. Andrzej Kugielski – Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bobowicku.

Ojciec Bp Krzysztof Białasik wygłosił homilię, w której nakreślił sylwetkę śp. ks. Józefa – Jego drogę kapłańską od święceń kapłańskich po posługę misyjną w Boliwii.
Wspominając śp. ks. Józefa zwrócił uwagę na Jego szczególne cechy: życzliwość, ukochanie ludzi szczególnie biednych, umiłowanie Boga i Ojczyzny.

Mszę św. animowali parafianie poprzez czytanie lekcji – Alicja Łukaszewska i zanoszenie modlitwy powszechnej – Jerzy Ganecki oraz oprawę muzyczną Eucharystii – śpiew organisty Rafała Rzeszuto.

Po Mszy św. wierni wraz z rodziną udali się na cmentarz parafialny, gdzie po odmówieniu modlitwy w intencji śp. ks. Józefa, O. Biskup Krzysztof dokonał poświęcenia pomnika i grobu, w którym w październiku 2020 r. zostało złożone ciało zmarłego i pobłogosławił przybyłych wiernych.

FOTO GALERIA :

FOTO: Paweł Białasik i Jerzy Ganecki


WIDEO: śp. ks. JÓZEF BIAŁASIK, misjonarz 1955 – 2020

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.