Jubileuszowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

19
cze

„W dniach 18-19.06.2021r. odbyła się jubileuszowa 25-ta pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to „Z Maryją w obronie wiary”.

Nasz zbąszynecki, parafialny oddział Akcji Katolickiej reprezentowały Teresa Liman i Mariola Szukalska. Opiekunem duchowym pielgrzymki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej był ks. Zbigniew Samociak – diecezjalny asystent AK.

Mariola Szukalska i Teresa Liman uczestniczki pielgrzymki, członkinie Parafialnej Akcji Katolickiej

Po podróży z Zielonej Góry do Częstochowy wypełnionej modlitwą, śpiewem i miłymi rozmowami szczęśliwie dotarliśmy do celu naszej drogi.
O godz. 19.15 pierwszego dnia na dziedzińcu kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zostaliśmy powitani przez prezes KIAK – p. Urszulę Furtak i Krajowego Asystenta AK JE Bp. Mirosława Milewskiego, złożono kwiaty pod epitafium kardynała Augusta Hlonda, Sł. Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Św. Jana Pawła II.

Następnie odbyła się osobista modlitwa w kaplicy i przygotowanie do Eucharystii. O godz. 20:00 uczestniczyliśmy we mszy św., którą zakończono Aktem Zawierzenia AK Matce Bożej Częstochowskiej.

O godz. 21.00 odbył się Apel Jasnogórski, a po nim modlitewne, nocne czuwanie prowadzone przez Akcję Katolicką Diecezji Sandomierskiej.
Po ty czuwaniu udaliśmy się na krótki odpoczynek, aby o 6.00 rano, kolejnego dnia, czuwać podczas odsłonięcia cudownego obrazu Pani Jasnogórskiej wziąć udział w porannej mszy świętej.

W sobotę, 19 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 odbyło się powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego wszystkich przybyłych członków AK i diecezjalnych asystentów przez Delegata Ojców Paulinów i prezes KIAK. Następnie przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy wzięliśmy udział w czuwaniu modlitwwno- przebłagalnym, czyli konferencji wyprowadzającej Ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, „Drodze Krzyżowej Przebłagania” z przepięknymi, poruszającymi słowami przebłagania za grzechy ludzkości i Kościoła oraz Koronce do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 12.00 wszyscy wzięliśmy udział w Eucharystii pod przewodnictwem JE Bp. dr Marka Mendyka biskupa świdnickiego, zakończonej Aktem poświęcenia AK Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Po zakończonej mszy i obiedzie w Domu Pielgrzyma wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Pielgrzymka Akcji Katolickiej to czas skupienia, modlitwy, radosnego śpiewu oraz duchowego ukojenia u Pani Jasnogórskiej, która wyprasza potrzebne nam łaski u swego syna Jezusa Chrystusa. To również czas miłych spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń z przedstawicielami AK z całej diecezji i kraju.
Chciałabym w tym miejscu podziękować diecezjalnymi organizatorom za świetną organizację oraz naszemu diecezjalnemu asystentowi, duchowemu przewodnikowi ks. Zbigniewowi Samociakowi za cudowną atmosferę modlitwy i troskliwe towarzyszenie wszystkim członkom AK z naszej diecezji.”


Relacja i foto z pielgrzymki: Mariola Szukalska, członek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

FOTOGALERIA Z PIELGRZYMKI AK NA JASNĄ GÓRĘ