Uroczystość NMP, Królowej Polski

03
maj

03.05.2021r. przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i 230-rocznica ogłoszenia w 1791r. Konstytucji 3 Maja – drugiej na świecie i pierwszej w Europie.


W tym dniu w uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 celebrowanej przez Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka parafianie dziękowali za wolną Ojczyznę i nieustanną opiekę Matki Bożej nad Polską. Intencję Mszy św. zamówił, jak każdego roku, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur.

Homilię wygłosił ks. Proboszcz, który nawiązał do znaczenia macierzyńskiej opieki Matki Bożej nad naszą Ojczyzną. Ks.Proboszcz przedstawił wymowne przykłady w historii naszego kraju i niezawodnego działania Królowej Polski w trudnych chwilach Polaków. Podkreślił, że fundamentem bytu naszej Ojczyzny są jej chrześcijańskie korzenie, a szczególnie w tych obecnie trudnych czasach.

Oprawę liturgiczną przygotował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej:
– czytanie lekcji –
Andrzej Budych i Mariola Szukalska
– modlitwa wiernych –
Jan Greczycho

Podczas wszystkich Mszy św. w tym dniu przed ołtarzem została umieszczona kopia Obrazu Matki Bożej Królowej Polski „Hołd Stanów”, podarowana parafii przez parafian z Gryfina w 2018 r. Oryginał Obrazu Matki Boskiej Królowej Polski przwiózł w 1945 r. do ich parafii z kresów wschodnich były proboszcz naszej parafii ks. Prałat Jan Palica.

Maryjo, Królowo Polski opiekuj się nami, naszą parafią i Ojczyzną i polecaj Bogu Najwyższemu!


FOTOGALERIA Z UROCZYSTEJ MSZY ŚW.

Foto: Jerzy Ganecki