• To wydarzenie minęło.

29.08.2021 r.  Dwudziesta Druga Niedziela zwykła,            Rok B, I

Kto będzie przebywał w Twym przybytku, Panie, *
kto zamieszka na Twej górze świętej?
Ten, kto postępuje nienagannie, działa sprawiedliwie *
i mówi prawdę w swym sercu.

Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie

Ewangelia (Mk 7, 1-8a. 14-15. 21-23)

Prawo Boże a zwyczaje

Refleksja:

Jakże często usprawiedliwiamy wiele naszych grzechów zewnętrznymi okolicznościami: że nas ktoś sprowokował, że “inaczej się nie dało”, że “to było tak nagle”. Dziś Jezus nam przypomina, że “złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota” pochodzą z naszych serc, z naszego wnętrza. Jeśli więc chcemy przestać grzeszyć, powinniśmy zadbać o jakość naszej wewnętrznej (duchowej) formacji. Tej formacji nigdy dość. Musimy się nią zajmować do końca życia, jeśli chcemy stać się czyści w naszej miłości. To jak wykonujemy naszą pracę zależy od ukształtowania naszego umysłu. To jakimi jesteśmy ludźmi zależy od ukształtowania serca.

Nie można powiedzieć, że ktoś jest raczej dobry lub raczej zły. Nie ma bowiem ludzi raczej dobrych lub raczej złych. Są raczej dobre lub złe ich uczynki. Ludzie je realizują i dopiero po ich owocach można powiedzieć już coś więcej. Przede wszystkim co jest w sercu człowieka. Z serca ludzkiego bowiem wszystko pochodzi. Serce jest wyznacznikiem naszego zachowania. Tylko ciche, łagodne i pokorne serce daje siłę nam samym i drugiemu człowiekowi… (źródło deon.pl)

Wideo komentarz do Ewangelii:

Niedzielne rozważania ewangeliczne prowadzą: ks. Tomasz Bierzyński i ks. Łukasz Tama

STWARZAŁ

Bóg stwarzał wszystko by poznawać siebie
stąd barwa biała zawsze lekka, zielona spokojna
żółta pliszka bo taką i o zmroku widać
jeż na brzegu lasu dowcipne szparagi
ktoś kto umarł przed chwilą wyleciał wesoły
koniec wszystkich spraw naszych wspaniale niejasny
lwica co ogon chwali skoro nie ma grzywy
nietoperz co składa skrzydła i opada szybko
zając co się odbija tylnymi nogami
księżyc jak rencista co wyszedł się martwić
gwiazda polarna co wskazuje biegun
ogromna kula ziemska i świat nieokrągły
jaskinie latem zimne widziane pod wodą
i czas najważniejszy – choć nie wie co będzie
miłość lub inaczej wszystko i daleko

Autorem wiersza jest ks. JAN TWARDOWSKI

PIEŚŃ:  Jesteśmy piękni,  Voce Angeli

Z   THEOFEEL:   Piotr Kropisz Blog Multimedialny

WIDEO:  Marta Robin, święta nic nie jadła przez 52 lata

Niezwykła historia Marty Robin. Przez 52 lata jej jedynym pokarmem była Komunia święta.

Start:
29 sierpnia @ 08:00