• To wydarzenie minęło.

23.05.2021 r.   Niedziela Zesłania Ducha Świętego (Rok B, I)

„…każdy kto pije tą wodę, znowu pragnąć będzie.
A kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki,
lecz woda, którą Ja mu dam stanie się w nim
źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.”
(Jan 4, 13-14)

23 maja 2021 r. w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obchodzona jest pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Pana Jezusa i kończy Okres Wielkanocny.
Kościół tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu – jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich – grono Apostołów zostało „uzbrojone mocą z wysoka”, a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm – wspólnotę.
Na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów Jezus Chrystus zesłał Ducha Pocieszyciela, by Ten, doprowadził do końca dzieło zbawienia. W ten sposób rozpoczyna się nowy etap – czas Kościoła, który ożywiony darem z nieba rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu w Chrystusie.
Duch Święty dzięki swoim darom: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej uzdalnia wiernych do dojrzałej obecności w świecie oraz kieruje losami Kościoła.

Ewangelia (J 7, 37-39)

Strumienie wody żywej

Refleksja do Ewangelii:

Nasze zdrowie fizyczne w dużej mierze zależy od tego co jemy i pijemy. To podstawowe produkty, które dają nam życie. Jest też sen, powietrze i to co wokoło nas, a co służy naszemu życiu. Nasz organizm w dużej mierze to woda. Bez jedzenia możemy żyć dłużej niż bez wody. To ona jest bardzo ważna, bo wpływa na wszelkie funkcje naszego organizmu…

Jezus jest wodą żywą, która daje życie. Jest tym, który ponad prawo przedstawia serce człowieka. Wszelkie bowiem prawa, jeśli nie ma w nich ducha Bożego, nie mają sensu, bo stają się tylko prawami, które mogą tylko uprzykrzać życie człowiekowi. Stad Jezus nadaje nowe znaczenie prawu, które bez ludzkiego serca, nie ma sensu i prawa egzystencji…(źródło deon.pl)

Wideo komentarz:  Aleksander Bańka: “Strumienie wody żywej”

Strumień życia – woda czysta i krystaliczna,
która tryska na wysokościach, od Tronu Bożego
jest karmicielką ludzkiego życia.
To strumień płynący z Raju
sprawia, że aniołowie śpiewają.
Jeśli w twoim krwioobiegu
zagości chociaż jedna kropelka z tego strumienia
budzi się głęboka wiara w twoim sercu.
Wiara człowieka – widzi i słyszy
wielbi Ojca, Syna i Ducha Świętego
i daje pełną chwałę tym
co żyją w prawdziwej miłości i prawdzie.
Chwała spada na skrzydłach Gołębia,
możesz ją czcić i próbować,
możesz z nią wędrować i przekazywać
z własnego serca do serca każdego człowieka.
Ciebie zrosiło niebo
a ty wzrastasz jak niebieska perła,
uchylasz sekrety Boga
i podnosisz serca ludzi do Nieba.

W każdym człowieku mieszka siła i tajemna wiedza … ale jak ją odkryć, jak z siebie wydobyć? Umyj swoje wewnętrzne ciało, szaty od wszelkiego grzechu, błędu, fałszu, od wszelkich negatywności –

„stań się bielszy niż śnieg.”

Pieśń: Niech strumienie żywej wody – z albumu ” Jestem Chlebem Życia “
śpiewa, zespół: Hosanna

Start: