Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

14.02.2021  Szósta Niedziela zwykła

Ewangelia (Mk 1, 40-45)

Uzdrowienie trędowatego

Trędowaty przyszedł do Jezusa i upadając na kolana, prosił Go: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: „Chcę, bądź oczyszczony”. Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony.

Rozważanie do Ewangelii:

Czyż nie należy chwalić Boga za dobro, które wyświadczył? Na pewno jest to słuszne. Dlaczego więc Jezus nie chciał, aby uzdrowiony z trądu opowiadał o tym, co go spotkało? Jest bardzo cienka granica między chwaleniem Boga za to co uczynił, a chwaleniem się tym, co Bóg nam uczynił. Opowiadając o cudach, które Bóg uczynił w moim życiu, siłą rzeczy staję w centrum zainteresowania ludzi. Bardzo łatwo przychodzi chwalić Boga, ale po to, by ludzie nas widzieli, nas słuchali i o nas mówili. Ludziom próżnym należy zabraniać opowiadania o Bożych cudach w ich własnym życiu. Może ów trędowaty do takich należał?

Jak sprawdzić, czy sam nie należę do ludzi próżnych? Jak nie zaniechać chwalenia Boga z obawy przed próżnością? Raczej na pewno nie jest próżnym człowiek, który chętniej opowiada o cudach, które Bóg uczynił w życiu innych ludzi, niż o tych, które uczynił w jego własnym życiu…(źródło deon.pl)

„Uzdrowienie trędowatego”
Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór audycji Radia Warszawa, zawierających komentarze do niedzielnych czytań, które między 2014 a 2017 r. ksiądz Piotr Pawlukiewicz w audycji „Księga” nagrał wspólnie z Pawłem Kęską.


 

Oczyszczenie trędowatego, Droga Miłosierdzia – wideo


 

Inwazja dobra

Kończy się era, ale nie ziemia.
Liczy się jutro,
a przeszłość jest twoją moralnością.
*
Nie ma świata bez miłości,
więc nie trać sił na zło –
będziemy razem pełni wspólnoty.
*
Jesteś już wolny

dwa tysiące lat.

W: M. Czuku, Jak kropla deszczu, Łódź, Wyd. Biblioteka, 1998, s. 84


 

Świadectwo nawrócenia  żołnierza z Iraku, wideo


 

Pieśń: Chory świat – Kolah feat. Poison

Szczegóły

Start:
14 lutego
Koniec:
19 lutego