Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

09.05.2021 r.   Szósta Niedziela Wielkanocna, Rok B, I

„Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie”.

Ew. Jana 13:34–35


Ewangelia (J 15, 9-17)

Przykazanie miłości

Komentarz do Ewangelii:

Jezus zachęca nas, abyśmy zajęli się w życiu przede wszystkim miłością. „Trwajcie w miłości mojej” – to ma największy sens. Wszystko inne liczy się o tyle, o ile wypływa z miłości lub do niej zmierza. Nie zrozumiemy Jezusa i w ogóle sposobu obecności Boga w świecie, jeśli nie będziemy ukierunkowani na „trwanie w miłości”.

Każdy z nas musi znaleźć swoją osobistą formę realizacji miłości. Pamiętajmy jednak o jednym: że „nikt nie ma większej miłości od tej, gdy kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. Miłość musi być zawsze w jakiś sposób oddawaniem własnego życia(źródło deon.pl)

Wideo komentarz do Ewangelii 

Słowo głoszą Tomasz Maniura OMI i Marcin Szuścik


 

Trwać w miłości Boga

Chrześcijańskie powołanie polega na tym, by trwać w miłości Boga, oddychając jej tlenem i żyjąc jej powietrzem. Trwać w miłości Boga. Jezus, pogłębiając nauczanie o miłości, idzie jeszcze dalej. Jaka jest ta miłość? „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem” (J 15,9). To miłość, która pochodzi od Ojca. Relacja miłości pomiędzy Jezusem a Ojcem jest także relacją miłości między Nim a nami. Jezus wymaga od nas abyśmy trwali w tej miłości, która pochodzi od Ojca.

Pokój który nie pochodzi ze świata, bo jest darem Boga, miłość, która nie pochodzi ze świata, która pochodzi od Ojca. Zastanówmy się nad słowami Jezusa: „trwajcie w miłości mojej” (J 15, 9). Znakiem, że trwamy w miłości Jezusa, jest zachowywanie przykazań, a nie tylko stosowanie się do nich. Kiedy trwamy w miłości, przykazania same się wypełniają. Miłości prowadzi nas do przestrzegania przykazań w sposób całkowicie naturalny, rozkwitając w przykazaniach i tworząc swoisty łańcuch relacji wiążący Ojca, Jezusa i nas. Są one jak nić łącząca nas z Ojcem i Synem.

Papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 26 (Trwać w miłości Boga)


 

Michał Niemiec – O Bożej Miłości (Nie bój się!)

Szczegóły

Start:
9 maja 2021 @ 00:00
Koniec:
16 maja 2021 @ 16:00