• To wydarzenie minęło.

05.12.2021   Druga Niedziela Adwentu Rok C,II

Gdy Pan odmienił los Syjonu, *
wydawało się nam, że śnimy.
Usta nasze były pełne śmiechu, *
a język śpiewał z radości.

Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas

Ewangelia (Łk 3, 1-6)

Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże

Refleksja:

Dzisiejsza Ewangelia kieruje nasz wzrok na „pierwszego strażnika”. Jan Chrzciciel żyje na pustyni, poza wszelką cywilizacją i kulturą, jak Beduini, prowadzi prosty, ascetyczny tryb życia. Jest przeciwieństwem „wielkich tego świata”. Jest człowiekiem głębokiej pokory. Nie skupia uwagi na sobie, nie chce być podziwiany, nie wywołuje sensacji, nie interesuje go wielkość, nie dąży do sukcesu, prestiżu. Swoją misję rozumie jako „umniejszanie”. Umniejsza siebie, aby Jezus mógł wzrastać. Jan nazywa siebie „głosem”. Wie, że najważniejszy jest Pan, któremu „prostuje ścieżki”. Jan nie widzi w Jezusie konkurenta, który pozbawia go sławy, popularności, osiągnięć. Przeciwnie, cieszy się, że Jezus będzie wzrastał, a on zejdzie z centrum, na bok, w cień. Jan zna swoje miejsce i swoją rolę.

Jan Chrzciciel jest postacią wyrazistą i jednoznaczną, nie chwieje się, jak trzcina na wietrze. Jest autentyczny, szczery, nie zabiega o niczyją sympatię. Nie nosi zewnętrznych masek. Mówi to, co czuje. Jan wzywa do nawrócenia, czyli zmiany myślenia, mentalności…(źródło deon.pl)

Wideo komentarz do Ewangelii:  #tylko_Słowo – 2 niedziela Adwentu

Niedzielne rozważania ewangeliczne prowadzą: ks. Tomasz Bierzyński, ks. Łukasz Tama i dk. Tomasz Sienicki

Wideo:  Pandziochy [#47] O Adwencie

ADWENT

ADWENT – czuwanie
oczekiwanie na zejście
Tego który się stanie pokojem radością szczęściem
ADWENT – czas mroku
życiowy egzamin
Czy nam on się uda?
oto pytanie…

Pieśń:  II Niedziela Adwentu, „A ja czekam na Ciebie Panie”

Z  THEOFEEL:

Adwent to też czas porządkowania w sercu dla Jezusa. Co czas zostawić? A w co zainwestować? Spójrz na siebie z boku i inwestuj energię w to, co ważne.
(Z Myślący odważnie.)

Start: