windows vista home premium naar windows 10 free download picasa free for windows 10 free free winrar windows 10 64 bit filemaker pro 11 download windows free microsoft office word 2013 download free windows 8 free

Uroczystość I Komunii św. – (grupa II)

Uroczystość I Komunii św. – (grupa II) 27. Wrzesień, 2020

„Pierwsza Komunia św. jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. A rodzina pierwszym i podstawowym środowiskiem, do którego Bóg przychodzi przez sakramenty naszej wiary, zaczynając od sakramentu małżeństwa i chrztu św. dziecka.” (św. Jan Paweł II)
W niedzielę 27.09.2020, podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy jeszcze raz w tym roku Uroczystość Pierwszej Komunii św.  (II grupa).

Tego dnia 24 dzieci już z klasy 4, po raz pierwszy zaprosiły do swego życia Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. W piątek, dzieci skorzystały z sakramentu pojednania, odnawiając wcześniej przyrzeczenia chrztu św.

Mszę św. odprawiał i homilię wygłosił ks. proboszcz Jerzy Kordiak.

Oprawę Liturgii (komentarz na rozpoczęcie, modlitwę powszechną, procesję z darami i wszelkie podziękowania) przygotowała z dziećmi pani katechetka Krystyna Antczak. Muzycznie ubogaciła Liturgię nasza młodzieżowa schola. Uroczystość przebiegła w modlitewnej i podniosłej atmosferze.

Rodzice dzieci czytali słowo Boże oraz prosili i dziękowali ks. Proboszczowi za udzielenie dzieciom Komunii świętej.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w Eucharystii, ze skupieniem przyjmowały Komunię św., a na zakończenie wyraziły dziecięcą radość, gdy zaśpiewały piosenkę: „Nie ma takiego jak Jezus” … i gestami pokazywały swoją miłość do Jezusa.

Otrzymały też chlebki, którymi miały podzielić się wśród rodziców, rodziny i zaproszonych gości.
Pamiątkowe zdjęcie i wręczenie obrazka komunijnego, zakończyły uroczystość w kościele, piękne, niepowtarzalne przeżycie, na które ta grupa dzieci wyjątkowo długo czekała.
Życzę dzieciom, moim wieloletnim uczniom, Bożego błogosławieństwa na kolejny etap ich życia, także tego religijnego i Eucharystycznego, które się dzisiaj rozpoczęło.
A Rodzicom tych dzieci, serdecznie DZIĘKUJĘ za zaangażowanie: piękne przygotowanie kościoła i bardzo miłą, życzliwą współpracę w przygotowaniu dzieci do Uroczystości Pierwszej Komunii św.
Bóg zapłać!!!
pani katechetka Krystyna Antczak

FOTO:  Adam Świtała