Strona startowa

16.06. 2019 –  UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

 

Nie da się „znieść” od razu wszystkiego, co Jezus ma nam do powiedzenia. Oczywiście nie dlatego, by to było takie straszne. Wręcz przeciwnie! To jest tak wspaniałe. W świecie zniszczonym przez zło dobro i miłość muszą być przywracane stopniowo, by nie zostały całkowicie odrzucone. I tak Jezus naraził się swoją miłością i dobrocią! A co by było, gdyby od razu objawił wszystko i nic nie zostawił Duchowi Świętemu!

Zauważmy więc jak ważny jest Duch Święty. Dlatego Jezus daje nam Go. Chodzi więc o to, byśmy chcieli i umieli z Nim współpracować. Tym bardziej, że to nie jest trudne. Wymaga tylko determinacji w poszukiwaniu prawdy, bo Duch Święty jest Duchem Prawdy.

PIEŚŃ:   NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ  …

misyjne.pl

 

 


Czerwiec… Miesiącem Najświętszego Serca Pana Jezusa

Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz 18:00

Czerwiecto miesiąc szczególnego kultu Serca Bożego i Tajemnicy Eucharystii.
W tradycji Kościoła za początek kultu Serca Bożego uważa się moment przebicia Bożego Serca na krzyżu.
Pan Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque, że ,,gorące pragnienie miłości ze strony ludzi skłoniło Go do objawienia nam swego Serca ze wszystkimi jego bogactwami miłości, miłosierdzia, łaski, świętości i zbawienia, aby tych wszystkich, którzy według swej możności oddawać Mu będą hołd i szerzyć Jego cześć, miłość i chwałę, obficie i hojnie obdarzy tymi skarbami”. Ta ideowa uroczystość nie cieszyła się początkowo przychylnością Stolicy Apostolskiej, która po długiej zwłoce wprowadziła ją do liturgii w 1856 r. dla Kościoła powszechnego.
Papież Pius XII w setną rocznicę wprowadzenia kultu liturgicznego Najświętszego Serca Jezusowego, w 1956 r. napisał: „Jest naszym gorącym życzeniem, aby kult Najświętszego Serca Jezusowego stał się sztandarem jedności, zbawienia i pokoju dla wszystkich chrześcijan. Zadaniem tego kultu jest przypomnieć nam akt najwyższej miłości, w której Zbawiciel wydał wszystkie bogactwa swego Serca, by zostać z nami aż do końca wieków”.

„O Piękności Niestworzona, kto Ciebie raz poznał,
ten nic innego pokochać nie może.
Czuję, że tonę w Nim, jako jedno ziarenko piasku,
w bezdennym oceanie.
Czuję, że nie ma ani jednej kropli krwi we mnie,
która by nie płonęła
miłością ku Tobie
O Serce Boże…”
/św. s. Faustyna/

 


 

06.06.2019 r.   Szkoła Wiary – Katecheza 8,  autor wideo:  ks. dr Dariusz Wołczecki
„NAŚLADOWANIE CHRYSTUSA W NASZYCH CZASACH”

 

 


 

Hasło Roku Duszpasterskiego 2018/2019 brzmi:
„W mocy Bożego Ducha”

Tematyka: Misja w mocy Bożego Ducha.
Hasło: „W mocy Bożego Ducha”.
Symbol: języki ognia.

o Roku Duszpasterskim 2018/2019 … czytaj więcej