Strona startowa

XI niedziela zwykła

► modlitwa w drodze
► CZYTANIA, EWANGELIA i komentarze na dziś

Z Ewangelii na dziś: „Jezus mówił do tłumów: «Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo»” (Mk 4, 26-28).
Tę przypowieść można interpretować bardzo ogólnie: że Ewangelia, królowanie Boga na ziemi, staje się bardzo powoli. Potrzeba czasu, cierpliwości, abyśmy zaczęli żyć Bogiem, według Jego zasad na ziemi. Modlę się i rozpoznaję, że to słowo jest też o moim sercu. Potrzebuję dużo czasu, cierpliwości, aby Słowo Boga we mnie wzrastało i wydawało owoce. Nie jestem przecież łatwą ziemią.
więcej: misyjne.pl

CZERWIEC –  Miesiącem kultu Najświętszego
Serca Pana Jezusa

zapraszamy wszystkich Parafian na codzienne Nabożeństwo Czerwcowe na godz. 18:00

Czerwiec – to miesiąc szczególnego kultu Serca Bożego i Tajemnicy Eucharystii.
W tradycji Kościoła za początek kultu Serca Bożego uważa się moment przebicia Bożego Serca na krzyżu.
Pan Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque, że ,,gorące pragnienie miłości ze strony ludzi skłoniło Go do objawienia nam swego Serca ze wszystkimi jego bogactwami miłości, miłosierdzia, łaski, świętości i zbawienia, aby tych wszystkich, którzy według swej możności oddawać Mu będą hołd i szerzyć Jego cześć, miłość i chwałę, obficie i hojnie obdarzy tymi skarbami”. Ta ideowa uroczystość nie cieszyła się początkowo przychylnością Stolicy Apostolskiej, która po długiej zwłoce wprowadziła ją do liturgii w 1856 r. dla Kościoła Powszechnego.
Papież Pius XII w setną rocznicę wprowadzenia kultu liturgicznego Najświętszego Serca Jezusowego, w 1956 r. napisał: „Jest naszym gorącym życzeniem, aby kult Najświętszego Serca Jezusowego stał się sztandarem jedności, zbawienia i pokoju dla wszystkich chrześcijan. Zadaniem tego kultu jest przypomnieć nam akt najwyższej miłości, w której Zbawiciel wydał wszystkie bogactwa swego Serca, by zostać z nami aż do końca wieków”.

„O Piękności Niestworzona, kto Ciebie raz poznał,
ten nic innego pokochać nie może.
Czuję, że tonę w Nim, jako jedno ziarenko piasku,
w bezdennym oceanie.
Czuję, że nie ma ani jednej kropli krwi we mnie,
która by nie płonęła
miłością ku Tobie
O Serce Boże…”

/św. s. Faustyna/

Pieśń:  „UWIELBIAM  IMIĘ  TWOJE, PANIE , „Jednego Serca Jednego Ducha…

SŁUŻYMY… to wideo o ministrantach w naszej parafii.
Dlaczego zdecydowali się służyć Jezusowi? … popatrzcie i posłuchajcie!!! Zapraszamy chętnych chłopaków do zostania ministrantem. Dołączcie do drużyny Jezusa!

autor: Daniel Hoffmann