Strona startowa

PASCHA JEZUSA  I  MOJA

 

21 kwiecień 2019 –  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

Nie można stać się wierzącym, jeśli nie przeżyło się Zmartwychwstania. A to z kolei wymaga śmierci – aby zmartwychwstać, najpierw trzeba umrzeć.

Różne mogą być „śmierci” w naszym życiu. Może to być śmierć dosłowna, ale może to być też jakaś inna strata, która dla nas jest jakby „śmiercią”. Nie powinniśmy więc bać się śmierci w żadnej postaci, o ile przeżywając ją, zanurzamy się w śmierci Chrystusa.

Kto zanurzy się w śmierci Chrystusa (przyjmie chrzest na serio), ten też razem z Nim zmartwychwstanie. A kto doświadczy Zmartwychwstania, ten dopiero przekona się, co tak naprawdę znaczy żyć.

misyjne.pl

 

Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał!

 

Życie odniosło zwycięstwo nad śmiercią…
to wielka radość dla wszystkich chrześcijan, nadzieja dla każdego człowieka. Po Zmartwychwstaniu, Chrystus nie tylko przyszedł do Apostołów, nie tylko na ich wierze Mu zależało…Jemu zależy na każdym z nas…każdemu chce dać nadzieję, pokój i radość.
Pamiątka Zmartwychwstania Chrystusa, którą po raz kolejny obchodzimy, jest znakiem dla nas, abyśmy mieli pewność, że prawda zawsze zwycięży, że dobro jest silniejsze od zła, że miłość jest wieczna. Zmartwychwstanie przypomina nam o naszych narodzinach do życia wiecznego… przypomina o tym, że Chrystus nadal żyje i jest obecny wśród nas na różne sposoby; w Słowie, Eucharystii, Najświętszym Sakramencie, modlitwie…że żyje w sposób głęboki i niepowtarzalny w każdym człowieku…mieszka w naszej duszy. Stamtąd zawsze można Go usłyszeć, jeśli będziemy się przysłuchiwać uważnie i z czystym sercem…bo każdy z nas jest świątynią Ducha Świętego – jak mówi św. Paweł. Z Chrystusem, człowiek jest zdolny do prawdziwej miłości, do przebaczania, pojednania, solidarności…do budowania lepszego życia dla siebie i innych.
***
Przez Twe chwalebne,
Chryste Zmartwychwstanie,
Daj w łasce Twojej stateczne wytrwanie;
I niech tak w chwale, jakoś Ty, równie my
– Zmartwychwstaniemy ! –
Alleluja.                               (ze starej pieśni Wielkanocnej)

 

Nie ma Go tu, wstał! , niemaGOtu


 

11.04.2019 r.   Szkoła Wiary – Katecheza 6,  autor wideo:  ks. dr Dariusz Wołczecki
„NAŚLADOWANIE CHRYSTUSA W ŚREDNIOWIECZU”

 

 


 

Hasło Roku Duszpasterskiego 2018/2019 brzmi:
„W mocy Bożego Ducha”

Tematyka: Misja w mocy Bożego Ducha.
Hasło: „W mocy Bożego Ducha”.
Symbol: języki ognia.

o Roku Duszpasterskim 2018/2019 … czytaj więcej