Strona startowa

19  sierpnia  2018 r.

XX  niedziela zwykła 

► modlitwa w drodze
► CZYTANIA, EWANGELIA i komentarze na dziś

Jezus powiedział do Żydów: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało za życie świata”.

Aby żyć trzeba jeść. Tym bardziej, gdy chodzi o życie wieczne. Tyle, że życie wieczne wymaga pokarmu, który jest wieczny. Wiecznym pokarmem jest miłość – każda miłość, ale najlepiej, gdy ona jest w najczystszej postaci. Dlatego Jezus nazywa siebie chlebem żywym i nalega, byśmy się Nim karmili, bo On jest Miłością w najczystszej postaci. Jeżeli w świecie jest tak mało miłości, to dlatego, że jesteśmy niedożywieni duchowo – niedokarmieni miłością. A kiedy już się nią posilimy, to często ją marnujemy, zamiast przyswoić. Miłość bowiem przyswajamy sobie tylko przez dawanie jej innym.

misyjne.pl

 


 

CZAS WAKACJI…

ODPOCZYWAJĄC – NIE ZAPOMINAJMY O PANU BOGU!

 

Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. :

Dni powszednie: o godz. 18:30 ;
w soboty: o godz. 7:00 i 18:30
NIEDZIELE:
– Kościół parafialny: godz. 9:30, 11:00, 18:30
– Kościół pw.  Św. Apostołów Piotra i Pawła: godz. 8:15
– Kościół pw.  Narodzenia NMP w Chlastawie: godz. 12:15

 

„A zatem pozostaje odpoczynek dla ludu Bożego.
Kto bowiem wszedł do jego odpoczynku,
odpocznie po swych czynach,
jak Bóg po swoich.
Śpieszmy się więc wejść do owego odpoczynku,
aby nikt nie poszedł
za tym przykładem nieposłuszeństwa.”
(Hbr 4,9-11)

 

Wakacje są po to, by umocnić siły i z radością powrócić do pracy.

Wypoczynek potrzebny jest każdemu człowiekowi: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Wakacje i urlopy to pomysł samego Boga, wyrażony w poleceniu wypoczynku i świętowania. Polecenie to zawarte jest już na początku Księgi Rodzaju. Potwierdza je także Jezus, który mówi do swoich uczniów: idźcie i odpocznijcie nieco! Optymalna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy odpoczynek połączony jest ze świętowaniem! A świętować można najpełniej w gronie tych, którzy najbardziej kochają, czyli w gronie rodziny i przyjaciół. Wakacje i urlopy to możliwość bycia z tymi, z którymi łączą nas najsilniejsze i najpiękniejsze więzi. To także czas na zachwyt nad pięknem świata. To czas na refleksję nad sensem życia i codzienności. To wspaniała okazja do mierzenia się z samym sobą, na przykład poprzez wysiłek sportowy, troskę o sprawność i kondycję fizyczną, a także poprzez zachowanie rozsądku i dyscypliny w wykorzystaniu wakacyjnego czasu w sytuacji, w której nie ma regulatora zewnętrznego w postaci obowiązku szkolnego czy pracy zawodowej.
Życzymy wakacji wspaniałych, pogodnych, udanych, ale jednocześnie wzbogaconych pamięcią o Bogu, kościele, Ewangelii i Eucharystii, abyśmy po wakacjach mogli być bogatsi o wrażenia i doznania nie tylko estetyczne, ale i duchowe.

Pieśń:  „CAŁY ŚWIAT NIECH POZNA CIĘ”  –  TU/Mate  …


 

PROPOZYCJA  NA  WAKACJE –  SANKTUARIA  W  POLSCE…

  Historia Różanostockiego Sanktuarium pw. Ofiarowania NMP