Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszalne

 

wierze_w_syna_bozego_wzor_07

    ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – Uroczystość

 XXX   NIEDZIELA  ZWYKŁA

26.10.2014 r.

 

Modlitwa w drodze:   

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

WSPOMNIENIA   LITURGICZNE:

1.Wtorek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto.

2.Sobota – Wszystkich Świętych – uroczystość.

3.Niedziela – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 

NABOŻEŃSTWA:

1. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy:
– dla dzieci – w środę i piątek o godz.17,00;
– dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz.18,00.
(piątek – ostatnie nabożeństwo różańcowe).

1.Sobota (25.10.)– Wieczór Modlitwy Wspólnoty Królowej Pokoju – rozpoczęcie godz.17,00.

2. Czwartek (30.10.) – godz.17,30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia nabożeństwa.

3. Modlitwa „Wypominkowa” będzie odmawiana codziennie o godz.18,00 od 02.11.– do 16.11.

 

 

SPRAWY    DUSZPASTERSKIE:

1.Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: czwartek w godz.17,00 – 18,00.

2.Wtorek o godz.14,30 w salce katechetycznej zapisy młodzieży klas II z Gimnazjum do rozpoczęcia formacji przygotowującej do Bierzmowania.

3. Piątek – od godz.16,00 – do 17,30 Spowiedź św.

4.Sobota (01.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych:
Porządek odprawiania Mszy świętych:
– Kościół parafialny: godz.7,00; 9,30. Wieczorna Msza św. o godz.18,30 jest już Mszą niedzielną.
– Kościół Apostołów Piotra i Pawła: godz.8,15.
( nie będzie Mszy św. o godz.11,00; 12,15 i o godz. 14,00 w Chlastawie).

Cmentarz – godz.13,00 – modlitewna procesja po cmentarzu, a po jej zakończeniu Msza święta.

Tradycyjnie przy wejściu na cmentarz będziemy mogli złożyć Ofiary na opłacenie ubezpieczeń kościołów, budynków kościelnych i cmentarza na przyszły rok.

5.W zakrystii możemy wziąć kartki na „wypominki” za zmarłych, kartki z czytelnie wypisanymi imionami, nazwiskami zmarłych składamy wraz z ofiarą wypominkową w kopertach
wyłącznie do skrzynek z napisem „wypominki” umieszczonych:
– w kościele parafialnym w kaplicy chrztu św.
– w kościele Apostołów Piotra i Pawła na ołtarzu poświęconym Apostołom.

6.W październiku pamiętamy o funduszach na ogrzewanie kościoła. Ofiary składamy w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej.

7.W przyszłą niedzielę (02.11.) o godz. 17,30 – Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

INTENCJE  MSZALNE  – 25.10. – 02.11.2014 r.

SOBOTA – 25.10.
godz.7,00
(1) – + Anna i Grzegorz Pitucha.
(2) – + Konstanty Czyżewski w 1 rocznicę śmierci.

godz.18,30
+ Maria Sidorenko w 10 rocznicę śmierci; + Czesław.

NIEDZIELA – 26.10.    XXX Niedziela zwykła. Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.
godz.7,00
+ rodzice:Józef, Anna; + rodzeństwo:Wincenty, Aniela, Bogdan, Stanisław.

godz.8,15
+ Helena, Stanisław Królik;
+ Małgorzata, Szymon Jokiel.

godz.9,30
+ Eugeniusz Lalik w 25 rocznicę śmierci.

godz.11,00
+ Pelagia, Jerzy, Marian, Edmund Łukaszewscy.

godz.12,15
Dziękczynno-błagalna w intencji Rodziny.

godz.18,30
++ Matki z Róży św. Moniki.

PONIEDZIAŁEK – 27.10.
godz.7,00
+ Oskar Bejma w 3 rocznicę śmierci (intencja od mamy i siostry).

godz.18,30
(1) – Dziękczynno-błagalna w intencji wnuków: Jakuba, Bartosza, Macieja i Filipa – (intencja od dziadków).
(2) – + Tadeusz Jundziłł (imieninowa).

WTOREK – 28.10.
godz.7,00
+ Tadeusz Głowacki w 24 rocznicę śmierci.

godz.18,30
(1) – + Maria, Szczepan Szulczyk i ++ z rodziny.
(2) – + Czesław Dylewski w 1 rocznicę śmierci – (intencja od sąsiadów z ul.Długiej nr.44).

ŚRODA – 29.10.
godz.7,00
+ Tadeusz Kędzierski – (imieninowa);
+ rodzice: Jadwiga, Józef; + teściowie: Marianna, Adam.
+ brat: Jan.

godz.8,15
+ Kazimiera Fornalkiewicz – (intencja od mieszkańców z ul.Topolowej – domki).

godz.18,30
(1) – ++ Matki z Róży św. Jadwigi.
(2) – + rodzice: Janina i Florian.

CZWARTEK – 30.10.
godz.7,00
+ Jerzy Zbirski w 23 rocznicę śmierci; + rodzice i teściowie.

godz.18,30
(1) – O nowe powołania kapłańskie,zakonne i misyjne z naszej parafii za już powołanych i aktualnie posługujących kapłanów – (intencja od Ojców z Róży św. Franciszka).
(2) – + Agnieszka Waszak – (intencja od sąsiadów z ul. Topolowej nr 21).

PIĄTEK – 31.10.
godz.7,00
+ Teodor Gajdecki w 6 rocznicę śmierci.

godz.18,30
(1) – + Szczepan Florczyk; + Stanisław Baszko.
(2) – + Jerzy Olejniczak w rocznicę śmierci; ++ z rodzin: Olejniczaków, Kozackich – (intencja od rodziny).

SOBOTA – 01.11.  Wszystkich Świętych.
godz.7,00
+ Stanisław, Helena; ++ z rodziny Sawińskich.

godz.8,15
+ Marta, Franciszek; ++ ich rodzice i rodzeństwo.

godz.9,30
+ Józef, Andrzej, Zenon, Robert.

godz.13,00 – Cmentarz.

NIEDZIELA  –  02.11. Dzień Zaduszny.
godz.7,00
++ z rodzin: Majocha, Splisteser, Nowiccy, Kojat.

godz.8,15
+ Jan i Stanisława; + rodzice i teściowie.

godz.9,30
++ Matki z Róży św. Katarzyny.

godz.11,00
++ Ojcowie z Róży św. Franciszka.

godz.12,15
++ z rodzin: Dajczak i Półtorak.

godz.18,30
+ rodzice: Helena i Feliks Wypych;
+ teściowie: Antonina i Jan Płachta.

 

Nowe galerie
Strona na Facebook’u