Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszalne

logoPar_str_inter

bar4

Porządek odprawiania Mszy św. w parafii  (poza wakacjami):

Dni powszednie:

– Kościół parafialny: godz. 7:00 i 18:30 (17:00 w grudniu pn-pt)
– Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła: w środy godz. 8:15

NIEDZIELE:

– Kościół parafialny: godz. 7:00, 9:30, 11:00, 18:30
– Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła: godz. 8:15, 12:15
– Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie: godz. 12:15

bar4

 

27.09.2020  

XXVI   NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

    

 

Modlitwa w drodze:

 

 

Wspomnienia  Liturgiczne:

1.Poniedziałek – Św. Wacława, Męczennika – wspomnienie.

2.Wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto.

3.Środa – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła – wspomnienie.

4.Czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła – wspomnienie.

5.Piątek – Świętych Aniołów Stróżów – wspomnienie.

 

Nabożeństwa:

1.Dzisiaj – g. 18:00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2.Wtorek – g.17:30 Modlitwa Różańcowa Wspólnoty Królowej Pokoju.

3.Środa – g. 18:15 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.Czwartek – g. 17:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia Mszy św.

5.Od czwartku  (01.10.) – Nabożeństwa różańcowe codziennie o g.18:00.  Pierwsze nabożeństwo dla dzieci w piątek o g. 17:00.

6.Sobota – po Mszy św. porannej Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

 

Sprawy Duszpasterskie:

1.Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom przebywającym na wyspie Lesbos w Grecji poszkodowanych w wyniku pożaru.

2.Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna:  czwartek w g. 17:00 – 18:00.

3.Piątek – od g.16:00 – 18:00 Spowiedź I- piątkowa.

4.Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca 03 października (sobota) do Rokitna.
Wyjazd o g. 8:00. Koszt od osoby 20 zł.  Zapisy u p. Grażyny Matysiak.

5.Z inicjatywy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, w związku z 25-leciem istnienia Akcji katolickiej w naszej diecezji i 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II za aprobatą i duchowym wsparciem Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w dniach: od 3 do 7 października przeżywać będziemy w naszej parafii peregrynację relikwii Św. Jana Pawła II, które towarzyszą Akcji Katolickiej.
Plan peregrynacji zamieszczony jest na plakacie w gablocie przy kościele.
Zapraszamy wszystkich wiernych do aktywnego udziału w zaplanowanych modlitwach. Wprowadzenie procesyjne Relikwii 3.10.br. o g.17:45 w kościele parafialnym.

6.W przyszłą niedzielę o g. 17:00 – Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W czasie sprawowania liturgii w kościele nosimy maseczki, zachowujemy dystans społeczny.

 

INTENCJE  MSZALNE     27. 09. – 04.10.2020 r.

NIEDZIELA –  27.09. Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła
7:00 (Kościół Apostołów Piotra i Pawła)
+ Stefania, Marcin; ++ z ich rodzin.

8:15 (Kościół Apostołów Piotra i Pawła)
+ Stefania, Bruno.

9:30 (Kościół Apostołów Piotra i Pawła)
Dziękczynno-błagalna w 34 rocznicę ślubu Ewy i Krzysztofa.

11:00 (Kościół Apostołów Piotra i Pawła)
+ Stanisław Białas w 9 rocznicę śmierci (intencja od żony i dzieci z rodzinami);

12:15 (Kościół Apostołów Piotra i Pawła)
+ Jan Baugmart (21 greg.).

11:00 (Kościół Parafialny)
I Komunia Święta (II grupa).

18:30 (Kościół Parafialny)
+ Zygmunt Zwiernik w 15 rocznicę śmierci; + Ewa (intencja od dzieci).

PONIEDZIAŁEK – 28.09.
7:00
+ Jan Baugmart (22 greg.).

18:30
(1) – z Rodzin: Kusior i Matuszczak.
(2) – + Zbigniew Kuberski w 12 rocznicę śmierci; ++ rodzice, teściowie (intencja od żony i dzieci).

WTOREK – 29.09.
7:00
(1) – + Jan Baugmart (23 greg.).
(2) – Dziękczynno-błagalna w 1 rocznicę urodzin Cecylii.

18:30
(1) – + Zofia, Wacław Kusior; ++ rodzice, teściowie.
(2) – + Zbigniew w 29 rocznicę śmierci; ++ rodzice, teściowie; ++ z rodziny.

ŚRODA – 30.09.
7:00
+ Maria Olender (intencja od Matek z Róży św. Anny).

8:15
+ Jan Baugmart (24 greg.).

18:30
(1) – + Jolanta Nosal zd. Grąs w 9 rocznicę śmierci (intencja od rodziców i rodzeństwa z rodzinami).
(2) – + Marta Wachońska w 1 rocznicę śmierci (intencja od męża, dzieci i rodziców).

CZWARTEK – 1.10.
7:00
+ Jan Baugmart (25 greg.).

18:30
(1) – O nowe powołania do Służby Bożej (intencja od Matek z Róży św. Łucji).
(2) – Dziękczynno-błagalna w 70 rocznicę urodzin Danuty (intencja od męża i dzieci).

PIĄTEK – 2.10.
7:00
+ Jan Baugmart (26 greg.).

18:30
(1) – Dziękczynno-błagalna w 10 rocznicę ślubu Anny i Grzegorza i ich dzieci.
(2) – Dziękczynno-błagalna w intencji Franciszka, Halinki z okazji urodzin.

SOBOTA – 3.10.
7:00
(1) – + Jan Baugmart (27 greg.).
(2) – + Cecylia, Józef, Halina, Kazimierz; ++ z rodziny.

18:30
+ Marian Piskorz; + Maria, Franciszek Skrobała; + Agnieszka, Józef Piskorz; + Zbigniew Patrzała.

NIEDZIELA – 4.10.    Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła
7:00
+ Brygida, Franciszek Gaweł.

8:15
Dziękczynno-błagalna w intencji p. Kościelnego Franciszka (imieninowa).

9:30
+ rodzice: Antoni, Anna Szczepaniak.

11:00
Dziękczynno-błagalna w intencji Ojców z Róży św. Franciszka.

12:15
+ Jan Baugmart (28 greg.).

18:30
+ Teresa, Franciszka (imieninowa).


 

INTENCJE  MODLITEWNE  ŻYWEGO RÓŻAŃCA  –   WRZESIEŃ  2020

Tajemnice Radosne, intencja  misyjna: O rozwój wspólnot parafialnych w krajach misyjnych, gdzie posługują Polscy Misjonarze.

Tajemnice Światła, intencja parafialna: O Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców.

Tajemnice Bolesne, intencja ogólna: O szacunek dla zasobów planety. Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Tajemnice Chwalebne, intencja ewangelizacyjna: Aby katolicy, przystępując do sakramentów świętych i rozważając Słowo Boże, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji dawania świadectwa życia z wiary.

List otwarty ks. bp Tadeusza Lityńskiego do Wspólnot Żywego Różańca i Apostolatu „Margaretka” oraz wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bar4

Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św.

Dni powszednie:  o godz. 18:30  ;   w soboty: o godz. 7:00   i  18:30

NIEDZIELE:

Kościół  parafialny:  godz. 9:30   11:00   18:30

Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła:   godz. 8:15

Kościół  pw. Narodzenia NMP w Chlastawie:   godz.12:15

bar4