• To wydarzenie minęło.

Piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
– dla dzieci o g. 17:00;
– dla młodzieży i dorosłych o g. 17:45

„Gorzkie Żale”  w niedzielę o godz. 17:30

13.03.2022 r.   Druga Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy drugą już niedzielę Wielkiego Postu. Weszliśmy głęboko w ten czas umartwienia i refleksji nad swoim życiem. I choć może z pewnym smutkiem i niepokojem patrzymy wstecz na to, co za nami, to jednak przed nami jaśnieje na horyzoncie światłość poranka zmartwychwstania. Tam właśnie wyczekuje nas Dawca Życia, Pan i Zbawiciel, Początek i Koniec, Cel naszego istnienia. Jemu chcemy być posłuszni. Jemu się zawierzamy. Jemu oddajemy się bez reszty. Jemu po prostu ufamy.

Pan moim światłem i zbawieniem moim, *
kogo miałbym się lękać?
Pan obrońcą mego życia, *
przed kim miałbym czuć trwogę?

Pan moim światłem i zbawieniem moim

Ewangelia (Łk 9, 28b-36)

Przez cierpienie – do chwały zmartwychwstania

Rozważanie do Ewangelii:

Jezus nie przemienił się, aby zrobić na uczniach jakieś niesamowite wrażenie. Tym niezwykłym znakiem chciał im i nam powiedzieć, że wszyscy potrzebujemy przemiany, że nasza postać nie ma jeszcze tego blasku, który jest nam właściwy, że jesteśmy ciągle jeszcze jakoś „przyćmieni”, co przejawia się choćby popełnianymi grzechami.

Potrzebujemy przemienienia. Może go dokonać w nas tylko Bóg, ale potrzebuje naszego „wstąpienia na górę”. Każdy czas modlitwy jest właśnie owym „wstępowaniem wzwyż”, jest „pogrążaniem się w obłoku” Bożej obecności. Dlatego warto się modlić. Modlitwa nie jest czymś, co my dajemy Bogu, choć jest wysiłkiem. Ona jest przywilejem, tak jak przywilejem było to, że Jezus zabrał na górę Piotra, Jakuba i Jana… (źródło deon.pl)

Przemienienie na Górze Tabor – o. Ashenafi Abebe – Moja Niedziela

Góra Tabor, Bazylika Przemienienia Pańskiego – wideo

Przemienienie