audirvana mqa renderer or decoder free microsoft office 2016 free 64 bit windows 10 crack free windows photo viewer latest version free download for windows 8 free adobe indesign cc 2015 has stopped working starting up trackers free microsoft office professional plus 2019 activator cmd free vmware workstation 14 serial key pastebin free
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

22.05.2022 r.   Szósta Niedziela Wielkanocna, Rok C, II

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi; *
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę, *
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

 


Ewangelia (J 14, 23-29)

Duch Święty nauczy was wszystkiego

Komentarz do Ewangelii:

Nie ma już powodów do lęku, takiego destrukcyjnego, który utrudnia życie, a nie tylko ostrzega przed realnym niebezpieczeństwem. Jezus daje nam pokój, który opiera się na Miłości Boga do nas. To nie jest „spokój”, albo chwilowe „zawieszenie broni”. To jest pokój wieczny, bo oparty na wiecznej Miłości Boga.

Mówi się, że „jak trwoga, to do Boga”. A może jest raczej tak, że „jak trwoga”, to Bóg przychodzi sam. Bóg bardzo chce „przebywać” w nas. By jednak mogło tak być, potrzebna jest nasza zgoda, która wyraża się przyjęciem Jego nauki. Boga bowiem przyjmujemy faktycznie dopiero wtedy, gdy przyjmujemy jednocześnie Jego Obecność, Jego Miłość i Jego Mądrość...(źródło deon.pl)

 

Wideo komentarz do Ewangelii:  Zaprawa – Jak zostać zbawionym?
Pogłębiarka – Daniel Wojda & przyjaciele 


 

Trwać w miłości Boga

Chrześcijańskie powołanie polega na tym, by trwać w miłości Boga, oddychając jej tlenem i żyjąc jej powietrzem. Trwać w miłości Boga. Jezus, pogłębiając nauczanie o miłości, idzie jeszcze dalej. Jaka jest ta miłość? „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem” (J 15,9). To miłość, która pochodzi od Ojca. Relacja miłości pomiędzy Jezusem a Ojcem jest także relacją miłości między Nim a nami. Jezus wymaga od nas abyśmy trwali w tej miłości, która pochodzi od Ojca.

Pokój który nie pochodzi ze świata, bo jest darem Boga, miłość, która nie pochodzi ze świata, która pochodzi od Ojca. Zastanówmy się nad słowami Jezusa: „trwajcie w miłości mojej” (J 15, 9). Znakiem, że trwamy w miłości Jezusa, jest zachowywanie przykazań, a nie tylko stosowanie się do nich. Kiedy trwamy w miłości, przykazania same się wypełniają. Miłości prowadzi nas do przestrzegania przykazań w sposób całkowicie naturalny, rozkwitając w przykazaniach i tworząc swoisty łańcuch relacji wiążący Ojca, Jezusa i nas. Są one jak nić łącząca nas z Ojcem i Synem.

Papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 26 (Trwać w miłości Boga)


 


Michał Niemiec – O Bożej Miłości (Nie bój się!)

Szczegóły

Data:
25 maja
Godzina:
00:30