• To wydarzenie minęło.

07.11.2021 r.     Trzydziesta Druga Niedziela zwykła,                                      Rok B, I

Bóg wiary dochowuje na wieki, *
uciśnionym wymierza sprawiedliwość,
chlebem karmi głodnych, *
wypuszcza na wolność uwięzionych.

Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego

Ewangelia (Mk 12, 38-44)

Wdowi grosz

Refleksja:

Często oceniamy ludzi po zewnętrznych przejawach. „Po owocach ich poznacie” – mówimy i oceniamy negatywnie człowieka, któremu niewiele się w życiu udało i przez to niewiele dał innym. Dziś Pan Jezus poucza nas, że nie to jest najważniejsze ile dajemy innym, ale to jak dajemy. Najważniejsze jest pytanie czy dajemy z tego, co nam zbywa, czy raczej całego siebie. Kto nie daje innym całego siebie, nawet gdyby dał obiektywnie bardzo dużo, dał mniej niż ten, który dał niewiele, ale dał z siebie wszystko.

Wszystko co dajemy drugiej osobie powinno wychodzić z dobrego serca. Tylko wtedy jest w nas satysfakcja z tego, że większa radość jest z dawania niż z brania. W czasie odejścia z tego świata i tak wszystko co materialne zostawimy tu na ziemi. Tymczasem wiele czasu poświęcamy na rzeczy, które są mało istotne: gromadzeniu, przeliczaniu, czy inwestowaniu. Bogu zaś zależy, abyśmy byli dobrzy sercem dla siebie i innych ludzi.

Naprawdę ubogim jest nie ten, kto mało ma, ale ten, który nie daje wszystkiego (źródło deon.pl)

Wideo komentarz do Ewangelii:
śp.  ks. Piotr Pawlukiewicz, pokorna wdowa

WIDEO:  KSIĄDZ Z OSIEDLA – ks. Rafał Główczyński

ODPOWIADAM NA HEJT NA O2.PL

NIE ZAPOMNIJ, NIGDY!

Nie zapomnij, NIGDY!
To, że Ty żyjesz nie było to TWOJĄ własną ideą
a to, że oddychasz, żadną twoją decyzją.

Nie zapomnij nigdy!
To, że ty żyjesz było ideą INNEGO
A to, że oddychasz jest to Jego dar dla Ciebie.

Nie zapomnij nigdy!
Nikt nie czuje, nie postępuje tak jak TY
I nikt się tak nie uśmiecha, jak właśnie Ty to czynisz

Nie zapomnij nigdy!
Nikt co do joty nie widzi nieba tak jak Ty
I nikt nie wiedział kiedykolwiek tego, co Ty wiesz

Nie zapomnij nigdy!
Na tym świecie nikt więcej nie ma twojej twarzy,
a oczy takie masz jedynie Ty,

Nie zapomnij nigdy!
Jesteś bogaty – obojętnie, z pieniędzmi czy bez nich
Gdyż tylko Ty możesz tak ŻYC!

Nikt nie żyje tak jak Ty…
Ty jesteś chciany, nie jesteś dzieckiem przypadku
ani żadnym kaprysem natury i wszystko jedno
czy swoją pieśń życia śpiewasz w tonacji mol czy dur
Ty jesteś IDEĄ BOGA do tego jeszcze genialną.

TY JESTEŚ, TY!

Autor: J. Werth

Pieśń:  „SEKUNDY” – Remo ft. Bartek Kaszuba & Young Daniel

Z  THEOFEEL:

Maria Magdalena The Chosen odcinek 1 sezon 1
Ta scena kończy pierwszy odcinek The Chosen i jest jedną z tych, które komentujemy na youtube.com/watch?v=3elMITo99l8

Początek:
7 listopada 2021 @ 08:00