Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

cze

16.06.2022 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwane Bożym Ciałem. Wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej i Mszy św., by publicznie zamanifestować swoją wiarę i obecność Jezusa w ich życiu.

W naszej parafii wierni uczestniczyli w procesji do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz. 9:30.

Trasa tegorocznej procesji przebiegała:

I Ołtarz – ul. Marii Konopnickiej przy nr. 14

II Ołtarz – ul. Sportowa przy nr. 1a

III Ołtarz – ul. Wojska Polskiego nr.36-38

IV Ołtarz – przy kościele parafialnym

Mieszkańcy tych ulic przygotowali 3 pierwsze ołtarze, a 4 ołtarz przy kościele parafialnym tradycyjnie od kilkunastu lat – Wspólnota Królowej Pokoju.

W uroczystość aktywnie włączyli się panowie, którzy prowadzili kapłana niosącego Pana Jezusa, baldachim, wierni nieśli krzyż, sztandary, figurkę Matki Bożej Królowej Pokoju i obraz Matki Bożej Paradyskiej.

Dziewczynki, pod kierunkiem p. Marceli Czerkawskiej sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem, a śpiewy prowadziła p. Anna Wołek.

Przy ostatnim ołtarzy ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg tej ważnej uroczystości każdego chrześcijanina.

FOTO GALERIA Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA:

Foto: Jan Mikuła i Jan Greczycho