adobe indesign cs5 5 serial number free windows 7 ultimate boot repair tool free expert pdf 10 professional gratis free games pc free windows 10 windows live mail for win 10 download free windows 10 home edition 1809 update free descargar eset smart security 6 free

Święcenie pokarmów wielkanocnych

16
kw.

W Polsce od wieków celebruje się zwyczaj święcenia pokarmów. W Wielką Sobotę wierni udają się do kościołów, aby w czasie uroczystego nabożeństwa kapłan mógł pobłogosławić koszyki pełne żywności,. Każdy wie co należy umieścić w koszyczku – przede wszystkim jajka i chleb, poza tym: chrzan, sól, kiełbasa… Co symbolizują te wszystkie produkty, w tym tak ważny z nich – chleb?
CHLEBto symbol Zbawiciela, którego śmierć i zmartwychwstanie chrześcijanie przeżywają w czasie świąt Wielkiej Nocy. Kawałek chleba włożonego do koszyczka jest metaforą samego Jezusa, przyrównanego w Biblii do „chleba żywego, który zstąpi z nieba”.

Zgodnie z naszym polskim zwyczajem w Wielką Sobotę 16.04.2022r. mieszkańcy naszej parafii przybywali do kościołów: parafialnego, św. Apostołów Piotra i Pawła w Zbąszynku oraz pw. Narodzenia NMP w Chlastawie, aby poświęcić pokarmy, które będą spożywane podczas Wielkanocnego Śniadania. Pokarmy święcił Wikariusz ks. Sławomir Szocik.

Dzięki zaangażowaniu p. Markowi Jasińskiemu możemy i z tej uroczystości oglądać zdjęcia w foto galerii z poświęcenia pokarmów w kościele parafialnym z godz. 10:00.