free snagit download for windows 8 free gom player windows 10 64 bit free audirvana direct mode hack free adobe animate cc export mp4 free windows vista home premium naar windows 10 free

Wielki Czwartek, Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa

14
kw.

„Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ! Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.” (Łk 22-19,20)

O godz. 18:30 rozpoczęło się w naszej parafii Triduum Paschalne. Mszę św. celebrowali Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak i Wikariusz ks. Sławomir Szocik, który Jej przewodniczył i wygłosił homilię. Dzień ten to pamiątka Ostatniej Wieczerzy Pańskiej i ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa.

Z tej okazji delegacje parafialne: dzieci, grup działających w parafii, przedstawiciele szkół i młodzieży, ministrantów i kościelni oraz delegacje władz samorządowych złożyli naszym kapłanom życzenia.

Animację liturgii Eucharystii przygotowała Służba Ołtarza. Lekcję czytali: szafarz Mariusz Graczyk i lektor Kamil Białasik, psalm śpiewała organistka p. Anna Wołek. Modlitwę powszechną zanosili Elżbieta Jankowiak i Jan Mikuła.

Po zakończeniu Mszy św. kapłani procesyjnie przenieśli Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji.

Następnie odśpiewano I części Gorzkich Żali, po czym Wspólnota Królowej Pokoju prowadziła adorację, która trwała w parafii do 22:00.

W tym roku Kaplicę Adoracji na Wielki Czwartek i Grób Pański wykonali: Adam Frąckowaiak i Grzegorz Skałecki.

FOTO GALERIA Z PRZEBIEGU UROCZYSTOŚCI WIELKOCZWARTKOWYCH:

Foto: Marek Jasiński