difference between autodesk inventor 2018 and 2019 free windows 10 home upgrade to pro oem key free blue book value collector car free chief architect premier x8 system requirements free ntfs for mac 14 paragon free

BIERZMOWANIE

04
wrz

04.09.2021r. o godz. 11:00 w świątyni parafialnej została odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której udzielono młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Mszę św. odprawił i Sakramentu Bierzmowania udzielił nasz parafianin ks. Biskup Krzysztof Białasik, Ordynariusz Diecezji Oruro w Boliwii. Podczas Mszy św. ks. Biskupowi asystowali kapłani z naszej parafii ks. Proboszcz Jerzy Kordiak i ks. Wikariusz Sławomir Szocik, Proboszcz parafii w Kosieczynie ks. dr Andrzej Drutel, były nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek.

Do sakramentu przystąpiło 35 osób z naszej parafii oraz młodzież z Parafii pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie – 8 osób i z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Dąbrówce Wlkp. – 9 osób. Sakrament Bierzmowania młodzież otrzymała po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa i obostrzeniami w naszym kraju.

Na początku Mszy św. Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak powitał ks. Biskupa i poprosił o udzielenie młodzieży Sakramentu Bierzmowania, która przygotowywała się do tego wydarzenia pod kierunkiem byłego Wikariusza ks. Jakuba Świątka. W ostatnim tygodniu przed przystąpieniem do Bierzmowania młodzież w świątyni przygotowywał nasz nowy Wikariusz ks. Sławomir Szocik.

Ks. Biskup podczas homilii apelował do młodzieży, by byli odważnymi świadkami Chrystusa przez całe życie i dawali świadectwo wiary, nie wstydząc się, że są Jego uczniami.

Młodzież przygotowała animację liturgii Słowa: czytając lekcje, modlitwę powszechną oraz niosła dary ołtarza, a schola parafialna śpiewem uświetniła uroczystość.

Na zakończenie ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował ks. Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, a młodzież słowem i kwiatami podziękowała ks. Biskupowi, naszym kapłanom za przygotowanie ich do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu. Na zakończenie Eucharystii ks. Biskup udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

FOTO GALERIA Z BIERZMOWANIA

Foto: Joanna Wróblewska