american pc games free windows live movie maker download for mac free adobe flash professional cs6 buton yapma free circus charlie game free for pc fake gps windows 10 descargar microsoft visio professional 2013 gratis free fortnite for windows 10 parallels desktop 14 gutschein code free

Jubileuszowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

19
cze

„W dniach 18-19.06.2021r. odbyła się jubileuszowa 25-ta pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to „Z Maryją w obronie wiary”.

Nasz zbąszynecki, parafialny oddział Akcji Katolickiej reprezentowały Teresa Liman i Mariola Szukalska. Opiekunem duchowym pielgrzymki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej był ks. Zbigniew Samociak – diecezjalny asystent AK.

Mariola Szukalska i Teresa Liman uczestniczki pielgrzymki, członkinie Parafialnej Akcji Katolickiej

Po podróży z Zielonej Góry do Częstochowy wypełnionej modlitwą, śpiewem i miłymi rozmowami szczęśliwie dotarliśmy do celu naszej drogi.
O godz. 19.15 pierwszego dnia na dziedzińcu kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zostaliśmy powitani przez prezes KIAK – p. Urszulę Furtak i Krajowego Asystenta AK JE Bp. Mirosława Milewskiego, złożono kwiaty pod epitafium kardynała Augusta Hlonda, Sł. Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Św. Jana Pawła II.

Następnie odbyła się osobista modlitwa w kaplicy i przygotowanie do Eucharystii. O godz. 20:00 uczestniczyliśmy we mszy św., którą zakończono Aktem Zawierzenia AK Matce Bożej Częstochowskiej.

O godz. 21.00 odbył się Apel Jasnogórski, a po nim modlitewne, nocne czuwanie prowadzone przez Akcję Katolicką Diecezji Sandomierskiej.
Po ty czuwaniu udaliśmy się na krótki odpoczynek, aby o 6.00 rano, kolejnego dnia, czuwać podczas odsłonięcia cudownego obrazu Pani Jasnogórskiej wziąć udział w porannej mszy świętej.

W sobotę, 19 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 odbyło się powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego wszystkich przybyłych członków AK i diecezjalnych asystentów przez Delegata Ojców Paulinów i prezes KIAK. Następnie przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy wzięliśmy udział w czuwaniu modlitwwno- przebłagalnym, czyli konferencji wyprowadzającej Ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, „Drodze Krzyżowej Przebłagania” z przepięknymi, poruszającymi słowami przebłagania za grzechy ludzkości i Kościoła oraz Koronce do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 12.00 wszyscy wzięliśmy udział w Eucharystii pod przewodnictwem JE Bp. dr Marka Mendyka biskupa świdnickiego, zakończonej Aktem poświęcenia AK Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Po zakończonej mszy i obiedzie w Domu Pielgrzyma wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Pielgrzymka Akcji Katolickiej to czas skupienia, modlitwy, radosnego śpiewu oraz duchowego ukojenia u Pani Jasnogórskiej, która wyprasza potrzebne nam łaski u swego syna Jezusa Chrystusa. To również czas miłych spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń z przedstawicielami AK z całej diecezji i kraju.
Chciałabym w tym miejscu podziękować diecezjalnymi organizatorom za świetną organizację oraz naszemu diecezjalnemu asystentowi, duchowemu przewodnikowi ks. Zbigniewowi Samociakowi za cudowną atmosferę modlitwy i troskliwe towarzyszenie wszystkim członkom AK z naszej diecezji.”


Relacja i foto z pielgrzymki: Mariola Szukalska, członek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

FOTOGALERIA Z PIELGRZYMKI AK NA JASNĄ GÓRĘ