download microsoft windows 10 64 bit free microsoft access 2016 tutorial a comprehensive guide to access free microsoft project 2016 certification training free opengl 3.3 download windows 10 64 bit free windows 7 professional vs windows 10 free broadcom 802.11 g network adapter driver windows 10 logitech g27 software windows 10

Rok 2021 – Rokiem Świętego Józefa

15
sty

8 grudnia 1870 r. błogosławiony Papież Pius IX, dekretem Quemadmodum Deus, świętego Józefa Oblubieńca Maryi obdarzył tytułem Patrona Kościoła katolickiego.
Dla uczczenia 150. rocznicy obdarzenia tym tytułem św. Józefa, Papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2021 roku specjalnym „Rokiem” poświęconym Opiekunowi Jezusa.
W Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem” Ojciec św. Franciszek opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa: „…Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu…”  czytaj więcej na stronie Watican News

Przy tej okazji Papież Franciszek ujawnił swoje osobiste nabożeństwo ku czci Oblubieńca NMP, podkreślając, że od ponad czterdziestu lat, codziennie odmawia modlitwę do św. Józefa.

Szczegóły związane z ROKIEM ŚWIĘTEGO JÓZEFA w zakładce Wydarzenia… czytaj więcej

„Mówiący milczeniem czyli opowieść o św. Józefie”,  wideo