Obchody Święta Niepodległości Polski

lis

11 listopada uroczyste obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym. Mszy św. w intencji Ojczyzny przewodniczył  nasz Parafianin  ks. prof. US dr hab.  Dariusz Śmierzchalski-Wachocz w asyście Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka.

Ks. Dariusz wygłosił homilię na temat  drogi  walczących o wolność kraju oraz nierozerwalnego związku Ojczyzny z Bogiem.

Animację Liturgii Słowa przygotował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej czytając lekcje – Jan Greczycho, Prezes POAK  i modlitwę powszechną – Mariola Szukalska.