17. Październik, 2020

„Pierwsza połowa października to czas, kiedy zbąszyneccy seniorzy tradycyjnie obchodzą swoje święto. „Jeśli ktoś lub coś każe ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to!” Zgodnie z tymi słowami św. Jana Pawła II nie uwierzyli też seniorzy ze Zbąszynka. Tegoroczne święto było znacznie skromniejsze niż zazwyczaj, koronawirus nie pozwolił na obchodzenie go tak jak poprzednio. Rygory narzucone w związku z pandemią bardzo ograniczyły możliwości tegorocznego świętowania. Mimo tego Seniorzy nie zapomnieli podziękować Bogu za łaski, jakich  doznali dotychczas oraz prosić o pomoc, zdrowie i opiekę.

16.10.2020r. o godz. 18:30 Seniorzy przybyli do kościoła parafialnego w Zbąszynku na tradycyjną Mszę św. Grupa przybyłych Seniorów była znacznie uszczuplona przez  kwarantanny uniemożliwiające udział w nabożeństwie.

Mszę św. sprawował Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz w Proboszcza ks. kan.  Jerzego Kordiaka.

Seniorzy czynnie włączyli się w animację Mszy św., lekcję czytał Władysław Kozak, a modlitwę wiernych zanosiła Stefania Ratajczak.

Ks. Dawid przed końcowym błogosławieństwem złożył wszystkim zbąszyneckim Seniorom z okazji ich święta życzenia zdrowia tego fizycznego jak i duchowego oraz opieki Matki Bożej. Seniorzy wierzą, iż w przyszłym roku będą mogli obchodzić swoje święto w normalnych warunkach a na mszę dziękczynną przybędą znacznie liczniejszą grupą.”

Tekst i foto:   Jan Mikuła