autodesk navisworks manage 2014 free windows 8 upgrade download problems free vlc player for pc 64 bit windows 10 microsoft visio 2010 activation wizard free microsoft visual studio 2015 editions comparison free microsoft office 2010 professional plus free+ crack and activator 2014 free jurassic world the game pc windows 10

Śp. ks. Józef Białasik 1955 – 2020, Misjonarz

29
paź

26.10.2020 r. w poniedziałek w wieku 65 lat i w 34. roku kapłaństwa zmarł na COVID-19 nasz parafianin ks. Józef Białasik, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który od 1993 roku posługiwał jako misjonarz w Parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Santa Cruz.
Nagła śmierć ks. Józefa spowodowała wielki ból, smutek i poruszenie w Zbąszynku. Był kapłanem niezwykle lubianym, cieszący się wielkim autorytetem i szacunkiem parafian. Cechowała Go autentyczna skromność, a nade wszystko wielka miłość do Boga i kościoła, co wyrażał w swoich homiliach.

Ks. Józef przyjechał do rodzinnej miejscowości w Zbąszynku w połowie września tradycyjnie na urlop i miał z powrotem wrócić do Boliwii 27.10.2020 r. Jak zwykle starannie przygotowywał się do powrotu do swoich parafian, którzy oczekiwali na Niego, na pamiatki i upomninki z Polski, a dzieci boliwijskie cieszyły się na słodycze, którymi ich zawsze obdarzał.
Niestety w czasie pobytu w Polsce został zainfekowany koronawirusem COVID-19 i po kikudniowym pobycie w szpitalu w Krośnie Odrzańskim, na dzień przed wyjazdem, zmarł 26.10.2020 roku.

29 października w czwartek odbył się pogrzeb śp. ks. Józefa Białasika. Przed Mszą św. o godz. 12:20 została odmówiona modlitwa różańcowa o Miłosierdzie Boże i pokój duszy śp. zmarłego księdza Józefa.
O godz. 13:00 w kościele parafialnym została odprawiona Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył ks. Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko, a w koncelebrze uczestniczyli: Dziekan naszego babimojskiego dekanatu ks. Marek Bednarek CM, Proboszcz naszej parafii ks. kan. Jerzy Kordiak, Sekretarz Biskupa diecezjalnego ks. Norbert Lasota, Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku ks. kan. Zygmunt Mokrzycki. 
W koncelebrze Eucharystii brali również licznie zgromadzeni w świątyni kapłani, którzy znali ks. Józefa.

Homilię w czasie Eucharystii wygłosił ks. kan. Zygmunt Mokrzycki

Lekcję czytał syn bratanka ks. Józefa, lektor w parafii Kamil Białasik.

FOTO   Z  EUCHARYSTII :

Foto:  Krzysztof Król z Gościa Niedzielnego Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej


Po zakończonej Mszy św. ceremonia pochówku odbyła się na cmentarzu parafialanym w Zbąszynku, której dokonał Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Na koniec uroczystości ks. Biskup Jan Krzysztof Zadarko udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.

Ks. Józef Białasik spoczął w mogile w pobliżu byłego Proboszcza naszej parafii w latach 1958 -1968 ks. Prałata Jana Palicy.

Niestety, z powodu poważnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i w naszej parafii w modlitwach, Mszy św. i uroczystosciach pogrzebowych uczestniczyła mała grupa wiernych, a pozostali w modlitwach łączyli się w domach.

„Szukają cię wszędzie i nigdzie cię nie ma
zamykają w życzeniach toastach marzeniach
mówią że gdy przychodzisz
to wszystko się zmienia
że zwykle wpadasz na chwilę
i szybko odchodzisz
wołają cię choć nie znają imienia
i dlatego każdy nazywa cię swoim

W tym co proste i czyste
jak sumienie co nie rzuca nawet cienia
jesteś
od zawsze na zawsze”
(ks. Janusz Malinowski, 2019)


Ks. Józef Białasik urodzony 02.10.1955r., po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu został wyświęcony na kapłana 25 maja 1986r. w Katedrze Gorzowskiej.

śp. ks. Józef Białasik

Msza prymicyjna została odprawiona przez ks. Józefa Białasika w naszym kościele parafialnym w dniu 01 czerwca 1986 r. Ks. Józef 7 lat pracował jako wikariusz w kilku parafiach diecezji, rozpoczynając w Parafii w Jasieniu, Kostrzynie n/O, Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. Następnie pracował w Parafii NMP Królowej Polski w Świebodzine, Pszczewie i Pile.
Ks. Józef Białasik rozpoczął pracę misyjną Boliwii w 1993 r. w Laja en El Altiplano, Aiquile, Omereque, Chapare Eutre Rios. W latach 2001- 2011 był Proboszczem w parafii Santa Rosa de Roca w pobliżu większego miasta Santa Cruz, w tropikalnej części Bolowii.
25.12.2011 r. rozpoczął pracę jako Proboszcz parafii pw. Jezusa Robotnika w Oruro, a od lutego 2015r. posugiwał jako proboszcz w Parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Santa Cruz.
Zmarł 26.10.2020 r. w wieku 65 lat na COVID-19 podczas urlopu w rodzinnej parafii w Zbąszynku.FOTO WSPOMNIENIE O ŚP. KS. JÓZEFIE BIAŁASIKU

29.05.2011r. 25 lecie kapłaństwa ks. Józefa Białasika, uroczysta Msza św.
29.05.2011 . 25 lecie kapłaństwa ks. Józefa Białasika, życzenia od brata ks. Bp Krzysztofa Białasika
07.06.2012 r. Boże Ciało, ołtarz na ul. Kilińskiego
08.07.2012r. Spotkanie ks. Józefa Białasika z przedstawicielami Wspólnoty Królowej Pokoju
25.05.2016 r. 30 lecie kapłaństwa ks. Józefa Białasika, obok Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak i Wikariusz ks. Norbert Lasota
25.05.2016r. 30 lecie kapłaństwa, ks. Józef Białasik głosi homilię
26.05.2016 r. Boże Ciało
02.06.2016 r. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła
27.06.2018r. Ks. Józef Białasik czyta Ewangelię podczas Mszy św.
27.06.2018r. Ks. Józef Białasik czyta Ewangelię podczas Mszy św.
04.10.2020 r. Celebra Eucharystii podczas Peregrynacji Relikwii św. Jana Pawła II w parafii…   (jedno z ostatnich zdjęć ks. Józefa Białasika w naszej parafii)

FOTO: archiwum parafialne