download tap windows adapter v9 free vlc player download free for windows 10 free ide sata atapi controllers driver windows 10 farm games offline free for pc free vst plugins for adobe audition cc free

Uroczystość I Komunii św. – (grupa II)

27
wrz

„Pierwsza Komunia św. jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. A rodzina pierwszym i podstawowym środowiskiem, do którego Bóg przychodzi przez sakramenty naszej wiary, zaczynając od sakramentu małżeństwa i chrztu św. dziecka.” (św. Jan Paweł II)
W niedzielę 27.09.2020, podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy jeszcze raz w tym roku Uroczystość Pierwszej Komunii św.  (II grupa).

Tego dnia 24 dzieci już z klasy 4, po raz pierwszy zaprosiły do swego życia Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. W piątek, dzieci skorzystały z sakramentu pojednania, odnawiając wcześniej przyrzeczenia chrztu św.

Mszę św. odprawiał i homilię wygłosił ks. proboszcz Jerzy Kordiak.

Oprawę Liturgii (komentarz na rozpoczęcie, modlitwę powszechną, procesję z darami i wszelkie podziękowania) przygotowała z dziećmi pani katechetka Krystyna Antczak. Muzycznie ubogaciła Liturgię nasza młodzieżowa schola. Uroczystość przebiegła w modlitewnej i podniosłej atmosferze.

Rodzice dzieci czytali słowo Boże oraz prosili i dziękowali ks. Proboszczowi za udzielenie dzieciom Komunii świętej.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w Eucharystii, ze skupieniem przyjmowały Komunię św., a na zakończenie wyraziły dziecięcą radość, gdy zaśpiewały piosenkę: „Nie ma takiego jak Jezus” … i gestami pokazywały swoją miłość do Jezusa.

Otrzymały też chlebki, którymi miały podzielić się wśród rodziców, rodziny i zaproszonych gości.
Pamiątkowe zdjęcie i wręczenie obrazka komunijnego, zakończyły uroczystość w kościele, piękne, niepowtarzalne przeżycie, na które ta grupa dzieci wyjątkowo długo czekała.
Życzę dzieciom, moim wieloletnim uczniom, Bożego błogosławieństwa na kolejny etap ich życia, także tego religijnego i Eucharystycznego, które się dzisiaj rozpoczęło.
A Rodzicom tych dzieci, serdecznie DZIĘKUJĘ za zaangażowanie: piękne przygotowanie kościoła i bardzo miłą, życzliwą współpracę w przygotowaniu dzieci do Uroczystości Pierwszej Komunii św.
Bóg zapłać!!!
pani katechetka Krystyna Antczak

FOTO:  Adam Świtała

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.