windows 7 professional original os free nikon camera control pro 2 pdf free download free windows mobile 6.1 free adobe photoshop cs7 free full version for windows 10 microsoft publisher 2016 canada free vmware fusion 10 pro mac keygen free

Nowy Wikariusz parafii ks. Dawid Klepusewicz

30
sie

25.08.2020r. rozpoczął pracę w naszej parafii nowy Wikariusz ks. Dawid Klepusewicz. Na początku Mszy św. o godz. 18:30 Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak przedstawił parafianom obecnym na Eucharystii podczas Wieczoru Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju ks. Dawida, a delegacja w imieniu grup modlitewnych w prafii Teresa Szulczewska i Marek Jasiński kwiatami i życzeniami przywitała nowego ks. Wikariusza.

Oficjalne powitanie Wikariusza ks. Dawida Klepusewicza odbyło się podczas niedzielnych Mszy św. w parfialnych świątyniach 30.08.2020 r.  Podczas Sumy o godz. 11:00 na Jej początku Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak przedstawił ks. Dawida życząc owocnej posługi duszpasterskiej w naszej parafii i współpracy.

Następnie delegecja parafialna Grażyna Matysiak, Teresa Płachta i Jan Greczycho przywitała nowego naszego Wikariusza ks. Dawida wręczając Mu kwiaty i życząc owocnej  pracy i macierzyńskiej opieki Matki Bożej patronki naszej parafii.

Mszę św. celebrował ks. Dawid w asyście Brata Piotra Cieślaka, Paulina wywodzącego się z naszej parafii. Ks. Dawid wygłosił homilię do parafian zgromadzonych na Eucharystii nawiązując do Ewangelii wg św. Mateusza 16, 21-27 „…Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”.

FOTOGALERIA Z SUMY:

Wikariusz Parafii – Ks. Dawid Klepusewicz od 25.08.2020 r.

Ks. Dawid pochodzi z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.
23 maja 2020 r. – po sześciu latach przygotowań w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu – ks. Dawid z rąk ks. biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego otrzymał święcenia kapłańskie i został włączony do wspólnoty prezbiterium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Uroczystość święceń ks. Dawida i jego kolegów odbyła się wyjątkowo (z powodu remontu katedry i epidemii koronawirusa) w kościele seminaryjnym w Paradyżu.
Dekretem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego ks. Dawid został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii w dniu 25.08.2020 r.


26.08.2020 r. ks. Dawid Klepusewicz i Brat Piotr Cieślak po zakończonej Eucharystii w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

Foto: Jerzy Ganecki

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.