how much does adobe premiere pro cc cost free portal free pc full game expert pdf 10 free autodesk inventor professional 2016 tutorial pdf free bitdefender free download windows 10 free microsoft .net core visual studio 2015 free asterix and obelix game pc free nero 8 ultra edition 8.2 8.0 free

Uroczystość I Komunii św. – grupa 1

23
sie

„W niedzielę 23.08.2020 roku, podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. W piątek po południu, ze światłem świecy w ręku i w towarzystwie Rodziców, odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu św.,  po czym 25 dzieci, po ukończeniu III klasy, przystąpiło pierwszy raz do spowiedzi. Piękne, galowe stroje dzieci, podkreśliły powagę tej chwili i nadały jej świąteczny charakter.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. rozpoczęła się przed kościołem. Dzieci prosiły rodziców o błogosławieństwo. Po nim w podniosłej atmosferze rozpoczęła się Msza św. Rodzice prosili Ks. Proboszcza o udzielenie dzieciom Komunii św.; czytali też słowo Boże, a na zakończenie dziękowali za dar Eucharystii złożony w serca dzieci.

Dzieci natomiast przygotowane starannie przez rodziców w domu i panią katechetkę w szkole a później też w kościele, pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyły we Mszy św.
Śpiewały psalm, prowadziły modlitwę powszechną i w procesji z darami ofiarnymi, niosły trud pracy włożony w przygotowania, mimo wakacji, oraz radość dziecięcych serc.

Chwila, gdy przyjmowały pierwszy raz Komunię św. był niezwykle wzruszający a jednocześnie radosny. Radość tę można było usłyszeć, gdy po Komunii zaśpiewały nieznaną
dotąd u nas pieśń: „Wielka radość …”

Druga nowa pieśń: „Tu, na tym ołtarzu …” była śpiewana też na ofiarowanie.

Nasza schola młodzieżowa z panią Adą i Agnieszką, we współpracy z panem Rafałem, jak każdego roku, wspaniale ubogaciła Liturgię śpiewem.

Na zakończenie dzieci podziękowały pięknie Kapłanom, pani katechetce i wszystkim, którzy w domu i w kościele przygotowali Im to wielkie święto. Po Mszy św., otrzymały chlebki obrazujące Chleb, który Jezus łamał dla swoich uczniów w czasie Ostatniej Wieczerzy, i którym miały podzielić się wśród rodziców, rodziny i zaproszonych gości.

Na pamiątkę tego ważnego dnia, zrobiono dzieciom grupowe zdjęcie a następnie otrzymały pamiątkowy obrazek.
Po Uroczystości, której towarzyszyła atmosfera modlitwy, skupienia ale i radości, każde dziecko w otoczeniu najbliższych udało się na rodzinny obiad. Życzę dzieciom, aby 23 sierpnia 2020 roku, długo oczekiwany Dzień Pierwszej Komunii św. został zapamiętany jako jeden z najpiękniejszych ich w życiu.

Jeszcze raz, bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ Rodzicom dzieci za piękne przygotowanie kościoła i bardzo miłą, życzliwą współpracę w przygotowaniu dzieci do Uroczystości Pierwszej Komunii św.”

Bóg zapłać!!!
Pani katechetka Krystyna Antczak

Foto: Adam Świtała

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.