18. Maj, 2020

18.05.2020 r. nasza parafia włączyła się w obchody 100. rocznicy Urodzin śp. Papieża Jana Pawła II, któremu dodajemy tytuł Wielki. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotował w kościele wystawę pod hasłem „W obronie życia człowieka”, o które nieustannie zabiegał św. Jan Paweł II.

Członkowie Akcji Katolickiej animowali o godz. 18:30 wieczorną, wotywną Mszę św. – lekcję czytała Mariola Szukalska, a modlitwę wiernych prezes POAK Jan Greczycho.

Głównym celebransem Eucharystii był Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, a koncelebrans ks. Jakub Świątek wygłosił również homilię.

Przed ołtarzem wystawiony był baner przedstawiający św. Papieża Polaka i jedno z Jego przesłań „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest”, a przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej wierni z kapłanami wyśpiewali Litanię do św. Jana Pawła II, dziękując Panu Bogu za wielki dar Polaka, jednego z największych naszych rodaków w historii Polski i Kościoła.

Po zakończeniu uroczystej Mszy św. odbyło się nabożeństwo majowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Foto:  Jerzy Ganecki,  Małgorzata Szafrańska