Diecezjalna Liturgia Wielkiego Czwartku

kw.

W Wielki Czwartek, 09.04.2020 r. w związku z panującą pandemią koronawirusa uroczystości odbywały się bez udziału wiernych.
W naszej parafii o godz. 18:30 odbyły się uroczystości Wielkoczwartowe. Mszę św. bez udziału parafian celebrowali Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak i Wikariusz ks. Jakub Świątek.

Wierni naszej Diecezji mogli uczestniczyć w Liturgii sprawowanej w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, a transmitowanej przez media: w TVP3 Gorzów Wlkp , Radio Zachód i poprzez internet.

Mszę św. sprawował Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiejks. bp Tadeusz Lityński w asyście kapłanów z Seminarium i alumnów. Homilię nawiązującą do Ostatniej Wieczerzy Jezusa w Wieczerniku, ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa oraz do obecnej sytuacji w kraju i na świecie wygłosił ks. bp Tadeusz Lityński.

Po zakończonej Mszy św. kapłani w ciszy odeszli od stołu pańskiego.

FOTOGALERIA   Z  TRANSMISJI  LITURGII