27. Grudzień, 2019

27.12.2019 r. wierni naszej parafii uczestniczyli w Modlitwach Wspólnoty Królowej Pokoju. Od 16:00 trwała modlitwa różańcowa, a o 17:00 rozpoczęła Msza św. w intencji o pokój w ludzkich sercach, rodzinach, parafii, kościele, Ojczyźnie i na całym świecie, której przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, opiekun duchowy WKP.

Ks. Proboszcz wygłosił również homilię nawiązując do Ewangelii i św. Jana Ewangelisty, patrona dnia dzisiejszego.

Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz dokonał poświęcenia wina, które później symbolicznie spożywali wierni. Obrzęd święcenia wina nawiązuje do wydarzenia z życia Jana Apostoła i Ewangelisty. Jego wrogowie mieli Mu podać zatrute wino, które po odmówieniu modlitwy przez św. Jana straciło swą trującą moc. U Boga nie ma rzeczy niemożliwych!

Modlitwę różańcową prowadzili członkowie Wspólnoty Królowej Pokoju, a animację liturgii przygotowali Jej członkowie:
– czytanie lekcji – Alicja Łukaszewska,
– psalm – lektor Daniel Hoffmann,
– modlitwa powszechna – Teresa Szulczewska, Maria Springer, Czesława Kowalska,
– dary ołtarza – Aurelia Lemańska i Teresa Kufel.


Po Mszy św. ks. Proboszcz, zgodnie z programem modlitw WKP, odmówił Koronkę pokoju i modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała zakończoną indywidualnym błogosławieństwem wiernych.
W dalszej części odmówiono tajemnice chwalebne różańca w różnych językach, modlitwę poświęcenia się Maryi i odśpiewano Apel Jasnogórski.

Wieczór zakończono wspólną fotografią przy żłóbku.

 

FOTOGALERIA:

Foto: Jerzy Ganecki