21. Grudzień, 2019

21.12.2018 r. harcerze ZHP z naszej parafii przybyli do naszej świątyni parafialnej, by przekazać parafianom ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE.
Z tego światełka, które znajduje się w środku wieńca adwentowego przed ołtarzem, można zapalić do swojego lampionu i zanieść do swoich domów zapalone światło w Betlejem.
24.12. w Wigilię parafianie zapalą od tego światełka świece wigilijne na stołach w naszych domach.

FOTOGALERIA

 

 

IDEA  BETLEJEMSKIEGO  ŚWIATEŁKA:

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną o Narodzeniu Jezusa i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.