4. Grudzień, 2019

30.11.2019r. wieczorną Mszą św. w sobotę o godz. 18:30, tradycyjnie w naszej parafii, rozpoczęły się Święte Rekolekcje Adwentowe trwające do środy 04.12.2019r. Wierni podczas Mszy św. mogli wysłuchać bogatych w treści nauk na temat wiary, grzechu, nawrócenia, Spowiedzi św. i  Eucharystii, które głosił Ojciec Benedykt Belgrau od Męki  Pańskiej OCD, Przeor Klasztoru Karmelitów Bosych w Krakowie.

Msze święte w czasie rekolekcji były odprawiane w kościele parafialnym o godz. 11:00 i 18:00, a w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła: o godz.8:15.

W środę 04.12. parafianie mogli przystąpić do Sakramentu Spowiedzi św., by godnie przygotować się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła Spowiedź trwała od godz. 7:45 do 9:00, a w kościele parafialnym od 9:30 – 11:00 i po południu w godz. 16:00 – 18:00.

Na zakończenie rekolekcji o. Benedykt  udzielił rekolekcyjnego błogosławieństwa, a ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował za głoszenie nauk.

Zgodnie z tradycją parafialną Ojciec Benedykt Belgrau OCD dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki parafialnej:

„W  dniach od 30.XI. do 04.XII.2019 r. wygłosiłem rekolekcje adwentowe w Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku. Mówiłem o fundamentach naszej wiary. Tematy poruszane w naukach:
– 30.XI-01.XII. – wiara
– 02.XII. – grzech
– 03.XII. – nawrócenie, spowiedź
– 04.XII. – Eucharystia.
Nawiązałem też w naukach do tematyki zakonnej.
Niech Jezus Chrystus, wcielony Syn Boży umacnia wiarę w sercach parafian w Zbąszynku, a Maryja Niepokalana Matka niech wyprasza nieustannie potrzebne łaski.  O.Benedykt  Belgrau OCD”


 

Foto: Jerzy Ganecki