1. Listopad, 2019

01.11.2019r. w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 13:00 parafianie spotkali się na cmentarzu parafialnym. Mszę św. poprzedziła procesja do czterech stacji, podczas której modlono się za zmarłych.
Przy krzyżu cmentarnym ks. Proboszcz Jerzy Kordiak modlił się i wyczytał wszystkich śp. zmarłych parafian, których 45 odeszło do Domu Ojca od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych do dnia dzisiejszego.

Mszę św. celebrowali: Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, Wikariusz ks. Jakub Światek i Rezydent ks. dr. Dariusz Wołczecki, który przewodniczył Eucharystii. Homilię do zgromadzonych na cmentarzu wygłosił ks. Jakub.

 

Po Mszy św. kapłani dokonali poświęcenia nowych pomników. Tradycyjnie nasi parafianie i przybyli goście mogli złożyć do puszek ofiarę pieniężną, która jak co roku przeznaczona jest na na opłacenie ubezpieczeń kościołów, budynków kościelnych i cmentarza na przyszły rok.

 

Foto:  Daniel Hoffmann