18. Październik, 2019

18.10.2019 r. Seniorzy z naszej parafii, na zakończenie ich kolejnego Święta, przybyli o godz. 18:30 do naszej parafialnej świątyni, aby podziękować Panu Bogu za wszystko, co otrzymali, poprosić o zdrowie i dalszą opiekę dla siebie i wszystkich, którzy troszczą się o nich.

Mszy św. przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak w koncelebrze z ks. Dziekanem Markiem Bednarkiem CM i naszym Rezydentem ks. dr Dariuszem Wołczeckim.

Ks. Dariusz wygłosił homilię nawiązując do wielkiego znaczenia jakie odgrywają Seniorzy, ze swoim doświadczeniem wśród rodziny a także w ich wielkim zaangażowaniu w życiu parafii i naszego środowiska.

Seniorzy uświetnili Eucharystię poprzez Jej animację. Lekcję czytał Jan Mikuła, modlitwę powszechną Kazimiera Wodecka i Maria Jokiel. Dary ołtarza zanosiły: Gutowska Barbara, Jakubowska Janina i Stefańska Irena.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował wszystkim Seniorom za udział we Mszy św. w ich intencji oraz życzył obfitych łask Bożych na dalsze życie i opieki Matki Bożej.


Foto:  Jan Mikuła

„Jeśli ktoś lub coś każe ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to!”

Zgodnie z tymi słowami Jana Pawła II nie uwierzyli też seniorzy ze Zbąszynka. 7 października recitalem Lidii Stanisławskiej rozpoczęli kolejne Święto Seniora. Rada Seniorów Gminy Zbąszynek wraz z zrzeszonymi w niej organizacjami senioralnymi oraz OPS, ZOK i OSiR zaprosiły wszystkich do świętowania.
Podczas trwającego dwa tygodnie Święta każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były wieczory poezji, wieczór z humorem, wieczór z bałkańskimi rytmami.
Można było zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z serii zaproponowanych badań. Miłośnicy łamania głowy mogli uczestniczyć w turnieju chińczyka.
Tych najaktywniejszych OSiR wraz z księdzem Dariuszem Wołczeckim zaprosili na rajd rowerowy szlakiem kościołów gminy gdzie mogli poznać historię tych zabytków. Tekst – Jan Mikuła.

„Starość wieńczy życie i jest czasem żniw tego, czego się nauczyliśmy, co przeżyliśmy, co zdziałaliśmy i osiągnęliśmy, a także tego, co wycierpieliśmy i wytrzymaliśmy. Jak w końcowej partii wielkiej symfonii, te wielkie tematy współbrzmią potężnie.” Jan Paweł II