22. Październik, 2019

22.10.2019 r. obchodzone jest wspomnienie liturgiczne naszego wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II, Papieża. Wspomnienie to obchodziliśmy bardzo uroczyście. O godz. 18:00 ks. Dariusz Wołczecki prowadził parafialny różaniec, a Wspólnota Królowej Pokoju między tajemnicami czytała słowa Ojca św. skierowane do Polaków podczas VI  Pielgrzymki do Ojczyzny w 1997 r.

Mszy św. przewodniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, a w koncelebrze ks. dr. Dariusz Wołczecki, który wygłosił homilię o wielkim pontyfikacie św. Jana Pawła II.

Św. Jan Paweł II jest także patronem Akcji Katolickiej w Polsce. W tym dniu członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej animowali Mszę św. Jan Greczycho czytał lekcję, Gabriela Raczyńska modlitwę wiernych, a Teresa Liman i Dorota Szatkowska zanosiły dary ołtarza.

Dzień ten jest także ważnym dniem w historii naszej parafii. Nasz parafianin Ojciec Rafał Szczepaniak posługujący we Włoszech w Ravennie ofiarował rodzinnej parafii  Relikwie św. Jana Pawła II.

Na zakończenie Eucharystii odśpiewano Litanię do św.Jana Pawła II, a następnie ks. Dariusz błogosławił każdego Relikwiami Papieża.

 

W naszej świątyni obecnie są trzy Relikwie: św. Ojca Pio, Relikwie drzazga z Krzyża św. z 1835 r. i św. Jana Pawła II.

Relikwie w naszej parafii: (od lewej) Św. Jana Pawła II, Św. Krzyża i Św. Ojca Pio

Foto: Jerzy Ganecki