11. Październik, 2019

11.10.2019 r. nasza parafia przeżywała swoje wielkie święto – Odpust Parafialny. W szczególny sposób dziękowaliśmy Matce Bożej – patronce naszej parafii – za Jej Macierzyńską opiekę. Uroczystość poprzedziła 3 dniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

FOTOGALERIA  Z  ODPUSTU

11 października od godz. 17:30 wierni adorowali Najświętszy sakrament, później pod przewodnictwem naszego rezydenta ks. dr Dariusza Wołczeckiego modlili się na różańcu – zawierzając rodziny, kapłanów, parafię i Ojczyznę Bogu i Matce Bożej.

Przed Mszą św., po zakończonym różańcu, rozpoczęła się procesja wokół kościoła parafialnego z Najświętszym Sakramentem zakończona błogosławieństwem.

Następnie rozpoczęła się uroczysta odpustowa Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Zygmunt Zapaśnik z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, który również wygłosił kazanie skupiające się na istocie macierzyństwa.

Celebransowi towarzyszyli kapłani z dekanatu babimojskiego z dziekanem Markiem Bednarkiem CM z Trzciela i kapłani spoza dekanatu: ks. Zbigniew Nosal ze Świebodzina, były nasz dziekan ks. kan. Zdzisław Przybysz, były Proboszcz Chociszewa ks. Stanisław Stefańczyk i nasz Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Mszy św. asystowali ks. dr Andrzej Drutel z Kosieczyna i Paulin z naszej parafii Brat Piotr Cieślak posługujący w Niemczech.

Animację Mszy św. wzbogaciły śpiewy scholi dziecięcej, chóru parafialnego i p. organisty.

Lekcję czytali Mariola Szukalska z Akcji Katolickiej i Brat Piotr Cieślak.

Modlitwę wiernych zanosili: Grażyna Matysiak, Jan Greczycho, Danuta Ganecka, Karolina Chybin, Irena Trypucka i Elżbieta Andrys.

Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak na zakończenie Eucharystii podziękował za uczestnictwo i wspólne dziękczynienie Panu Bogu i Matce Bożej za jej macierzyńską opiekę.

FOTOGALERIA  Z  ODPUSTU

Foto:  Jan Mikuła