23. Wrzesień, 2019

23 września w naszej parafii obchodziliśmy uroczyście Święto św. Ojca Pio. Codziennie od 14 do 22 września przed Mszą św. odbywała się Nowenna do św. Ojca Pio. Ojciec Pio jest szczególnie czczony w naszej parafii, ponieważ od 1999r. w naszej świątyni znajdują się Jego relikwie, a w drugą niedzielę miesiąca o godz. 18:00 odbywa się Nabożeństwo do św. Ojca Pio z błogosławieństwem Relikwiami.

23.09.2019r. o godz. 18:30 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji parafian i czcicieli św. Ojca Pio, którą celebrował i homilię wygłosił Rezydent ks. Dariusz Wołczecki  na temat życia współczesnego świętego .

Pod koniec Mszy św. wierni odśpiewali Litanię do św. Ojca Pio, a ks. Dariusz udzielał  błogosławieństwa świętymi relikwiami wiernym,  którzy podchodzili do  relikwiarza trzymanego przez ks. Dariusza.

Na zakończenie Mszy św.  ks. Dariusz udzielił błogosławieństwa wiernym zgromadzonym na Eucharystii.

Foto: Jerzy Ganecki