8. Wrzesień, 2019

08.09.2019r. w Kościółku filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie o godz. 12:15 została odprawiona Msza św. odpustowa. Mszy św. przewodniczył Wikariusz z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu ks. Kamil Obała, który wygłosił również homilię.

Mszy św. odpustowej asystował Proboszcz naszej parafii ks. kan. Jerzy Kordiak i ks. Wikariusz Jakub Świątek.

Dzieci i młodzież z Chlastawy animowały Eucharystię. Lekcję czytali: Ada Pracuk i Adrian Chłopek, modlitwę powszechną Dorian Góral, a dary ołtarza niosły: Marietta i Martyna Wójcik, Zosia Chłopek i Marta Mewes.

 

Pod koniec Eucharystii ks. Kamil Obała poświęcił ziarno, a ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował zgromadzonym parafianom za udział w Mszy św. odpustowej.

Na zakończenie uroczystości odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odśpiewano Litanię Loretańską, a ks. Kamil pobłogosławił wszystkich zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.

Foto: Jan Mikuła