29. Czerwiec, 2019

Patronalne święto kościoła filialnego pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła 29.06.2019 r. o godz. 10:30 uroczystość odpustowa rozpoczęła się półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie Litanię do św. Apostołów Piotra i Pawła przed ich obrazem odczytał nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek. Po modlitwie odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

FOTOGALERIA z uroczystości Odpustowej w kościele św. Apostołów

Mszę św. odpustową celebrował gość ks. Marek Ogrodowiak z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Świebodzinie w asyście Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka, Rezydenta ks. dr Dariusza Wołczeckiego i Wikariusza ks. Jakuba Świątka. Homilię wygłosił ks. Marek nawiązując m.in. do św. Apostołów i ich misji.

 

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował zgromadzonym wiernym za przybycie na uroczystość odpustową, a ks. Marek udzielił kapłańskiego błogosławieństwa.

FOTOGALERIA z uroczystości Odpustowej w kościele św. Apostołów

Foto: Jan Mikuła