20. Czerwiec, 2019

20.06.2019r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywaną potocznie Boże Ciało. O godz. 09:30 została odprawiona Msza św., którą celebrował i wygłosił homilię ks. Józef Białasik, nasz misjonarz w Boliwii.

FOTOGALERIA Z BOŻEGO CIAŁA

Po Mszy św. rozpoczęła się procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy na terenie naszego miasta.

W procesji, przy upalnej pogodzie, uczestniczyli nasi kapłani ks. Proboszcz Jerzy Kordiak, Rezydent ks. dr Dariusz Wołczecki, Wikariusz ks. Jakub Świątek, ks. Józef Białasik, Brat Piotr Cieślak Paulin oraz parafianie. Niesiono sztandary i chorągwie, figurki Matki Bożej Fatimskiej i Królowej Pokoju, poduszki, a dziewczynki sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.

W tym roku uroczysta procesja przeszła ulicami:

– ul. Długa, Krótka – Wojska Polskiego  (I ołtarz przy nr.10-12),

– Plac Dworcowy, PCK; (II -ołtarz przy nr.5-6),

Kilińskiego (III-ołtarz przy nr.37-39),

– Wąska, Wojska Polskiego, Krótka, kościół parafialny (IV ołtarz), który tradycyjnie przygotowała Wspólnota Królowej Pokoju.

Na zakończenie procesji przy IV ołtarzu Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak podziękował wszystkim za udział w Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa oraz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Podziękowanie ks. Proboszcza Jerzego Kordiaka na zakończenie procesji, wideo
autor wideo: Małgorzata Szafrańska