8. Czerwiec, 2019

08.06.2019r. o godz. 10,00 w świątyni parafialnej została odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której udzielono młodzieży Sakramentu  Bierzmowania. Mszę św. odprawił i Sakramentu Bierzmowania udzielił nasz parafianin ks. Biskup Krzysztof Białasik, Ordynariusz Diecezji Oruro w Boliwii. Podczas Mszy św. ks. Biskupowi asystowali przybyli kapłani z naszego babimojskiego dekanatu z  Dziekanem ks. kan. Zdzisławem Przybyszem.

GALERIA  ZDJĘĆ  Z  BIERZMOWANIA

Do sakramentu przystąpiły 83 osoby z naszej parafii oraz młodzież z parafii naszego dekanatu: z Parafii pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie – 27 osób, z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Dąbrówce Wlkp. – 23 osoby i Parafii Imienia NMP w Brójcach – 2 osoby.

Na początku Mszy św. Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak powitał ks. Biskupa i poprosił o udzielenie młodzieży Sakramentu Bierzmowania, która przygotowywała się do tego wydarzenia  pod kierunkiem Wikariusza ks. Jakuba Świątka i animatorów: Mileny Ratajczak, Aleksandry Górki, Barbary Jundziłł i Marty Graczyk.

Ks. Biskup podczas homilii apelował do młodzieży, by byli odważnymi świadkami Chrystusa przez całe życie i dawali świadectwo wiary, nie wstydząc się, że są Jego uczniami.


Młodzież pięknie przygotowała animację liturgii Słowa czytając lekcje, modlitwę powszechną oraz niosła dary ołtarza, a schola parafialna uświetniła uroczystość.


Na zakończenie ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował ks. Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, a młodzież słowem i kwiatami podziękowała ks. Biskupowi, naszym kapłanom, rodzicom i animatorom za przygotowanie ich do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu.
Na zakończenie Eucharystii ks. Biskup udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

GALERIA  ZDJĘĆ  Z  BIERZMOWANIA

Foto:  Jan Mikuła