12. Maj, 2019

12.05.2019 r. w IV Niedzielę Wielkanocną tzw. „Niedzielę Dobrego Pasterza”, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania, na zakończenie wszystkich Mszy św. s. Laura Kaczmarek ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego głosiła świadectwo o swojej pracy na misjach.

S. Laura od 2016 r. przebywa na misjach w Afryce w Sierra Leone w miejscowości Kambia, parafia św. Augustyna w diecezji Makeni i przyjechała na urlop do rodzinnej parafii Zbąszynek. W swoim świadectwie opowiadała parafianom o pracy z biednymi dziećmi w przedszkolu, o troskach i radościach w tej codziennej i trudnej pracy oraz o ogromnej potrzebie organizacji pracy w zdobywaniu pożywienia dla dzieci i o skromnych warunkach życia. Zwróciła uwagę na wielkie potrzeby materialne, żeby można było poprawiać byt tych biednych dzieci. Obecnie siostry opiekują się i wychowują ponad 60 dzieci w przedszkolu.
Po Mszach św. parafianie mogli wesprzeć finansowo działalność naszej siostry w zakresie wyżywienia dzieci oraz rozbudowania zaplecza socjalnego przedszkola i szkoły.

Mszę św. o godz. 11,00 animowali nasi parafianie pracujący poza granicami kraju: lekcję czytał paulin brat Piotr Cieślak na co dzień posługujący w Bawarii w Niemczech, a psalm śpiewała i drugą lekcję czytała siostra Laura.

 

FOTO  Z  MSZY ŚW. O GODZ. 11:00

Foto:  Jerzy Ganecki